Himalajan jäätiköt

eivät vieläkään suostu sulamaan vaikka IPCC niin käski.
"Overall in the Himalayas, the glaciers are retreating"
http://www.reuters.com/article/idUSTRE70M1RC20110123
5125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

...ja sitten siteeraat tekstiä, jossa jäätiköiden kerrotaan vetäytyvän sekä linkkaat Himalajan jäätiköiden yleistä pienenemistä käsittelevään juttuun. Kummallista.

Äänestä
  • Joo, tasapuolinen pitää olla.-Lienee outo asenne...

    Äänestä

  • + kirjoitti:

    Joo, tasapuolinen pitää olla.-Lienee outo asenne...

    Jos tasapuolisuus on sitä, että ensin hörhöilee päättömiä ja sitten linkkaa tieteellisiin tutkimuksiin, niin OK.

    Vai onkohan? ; )

    Äänestä

  • kollimaattori kirjoitti:

    Jos tasapuolisuus on sitä, että ensin hörhöilee päättömiä ja sitten linkkaa tieteellisiin tutkimuksiin, niin OK.

    Vai onkohan? ; )

    Ei ei,käsite tasapuolisuus kuvattu väärin;siis outo.

    Äänestä

"The findings underscore that experts in the U.N.'s Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC) were wrong to say in a 2007 report that Himalayan glaciers could vanish by 2035 in a headlong thaw."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


+ kirjoitti:

eivät vieläkään suostu sulamaan vaikka IPCC niin käski.
"Overall in the Himalayas, the glaciers are retreating"
http://www.reuters.com/article/idUSTRE70M1RC20110123

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu