Tilasin kerrosaterian. Tilaus saapuikin hyvin nopeasti. Kymmenessä sekunnissa sain aterian eteeni. Tilauksen saatuani etsin epätoivoisesti sinappia ranskalaisten perunoiden päälle. En löytänyt. Löysin vain hanan josta tuli ketsuppia. Amerikkalaisille junteille (MC Donalds) voisi toki antaa anteeksi sinapin puuttumisen mutta Euroopassa tulisi aina olla myös sinappia tarjolla jos tilaa ranskalaiset. Kyseessä on kuitenkin Eurooppalainen (Belgia) ruoka. Ranskikset oli liian varovaisesti kypsennetty. Mitään paistopintaa en löytänyt niistä. Entäs sitten hampurilainen. Hamppari sisälsi kaksi läpeensä kypsennettyä ilmeisesti naudanlihapihviä. Yksi puoliraaka pihvi olisi kulinaarisesti nautittavampi. On kulinaarisesti täysi munaus kypsentää naudanlihapihvi täysin kypsäksi. Kastike mukaili pihvien linjaa. Liian makea. Missä sipuli? Sipuli antaisi potkua mauttomalle pihville. Sain kuitenkin lopulta syötyä ja ihmettelin kun asiakkaat kantoi tarjottimet ja roskat ITSE ROSKIKSEEN. Aivan järkyttävää.
Asiakkaana Hesburgerissa (arvio)
4
651
Vastaukset
- ihme jurputtajia....
Minä ja useimmat muut EIVÄT halua raakaa pihviä. Eikä se kyllä sinullekaan terveellistä ole.. Ties minkä loiseliön saat siitä.
Sinappi ei kuulu burgereihin, joskus 70-luvulla ehkä ollut jossain hikisellä nurkkagrillillä, mutta ei näinä aikoina....
Itse tilaan lihani AINA kypsänä - ja niin tekevät muutkin järkevät ihmiset.
Lähes joka paikassa putsataan nykyään itse pöytä - mitäs ihmeellistä siinä nyt on? Edelleenkin, vaikuttaa että eläisit väärällä vuosikymmenellä. - stana valittaja
Vali vali vali vali vali ja vieläkerran vali.
Ette te pissikset oo mihinkään tyytyväisiä, vaikka pöytä katettaisiin valmiiksi
ja lakeija seiosi vieressä passaamassa niin aivan varmasti siitäkin löytyisi
valittamista.
Ja tietenkin nää provojutut pitää laittaa nettiin; eihän sitä passaa kun
nokkaansa nyrpistellä siellä Hesellä ja nakella niskojaan että olipas pahaa
ja lähteä persettä heilutellen näppikselle.
Siperiaan joutaisi tuommoinen sakki. - oletidiootti
ei tarvitse mennä heselle jos se on niin perseestä
- iiu
Sitä paitsi kassalta saa sinappia kun pyyttää, valtaosa ei sitä kuitenkaan halua.
Lisäksi se on kohteliasta että viedään itse omat roskat pois. Sipulia löytyy muutamista hesen hampurilaisista, kerroksessa sitä pitäisi kyllä olla. Pihvit kypsennetään aina kypsiksi ja majoneesit ovat valtaosan mielestä hesessä se erikoisuus miksi siellä käyvät.
Nauti tartar pihvisi jossain muualla, pikaruokapaikoista sitä et todennäköisesti saa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1672602Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait209714Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668