Ilmaston lämpenemisen uhkaa aliarvioitu

373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ja kysehän tuossa oli siitä, että päästöt tulevat kasvamaan enemmän kuin oli mallinnettu. Tuon lausuman esitti Kevin Anderson, joka ei ole klimatologi.

"Kevin is a qualified marine engineer and has 12 years industrial experience, principally in the petrochemical industry."

Äänestä

Tiede julkaisun uutisointia http://www.guardian.co.uk/ joka uutisoi laivakonemestarin lausuntoja. Aika varmalla pohjalla on tämä ilmaston lämpeäminen vai mitä AGW mies?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dang dang kirjoitti:

Ilmaston lämpenemisen uhkaa on aliarvioitu.

http://co2-raportti.fi/?heading=Tietokonemallit-aliarvioivat-ilmastonmuutoksen-uhkaa-vaarallisella-tavalla&page=ilmastouutisia&news_id=2918

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu