Mistä saisi kookosvettä kohtuulliseen hintaa, aika kalliita ovat... ja mieluiten Cocowelliä tai Bionaa, en oikein tykkää pahvipurkissa olevasta Cocosta.
Kookosvettä kohtuuhintaan?
14
5449
Vastaukset
- vegeilijä
Tarkoittanet kookosöljyä? Vegetukussa tätä saa hiukan halvemmilla hinnoilla kuin keskiverto terveyskaupasta.
Myös muut superruuat ovat yleensä muita kotimaisia liikkeitä alhaisemmilla hinnoilla.
Yhtä halpaan chlorellaan en ole törmännyt edes ulkomaisissa liikkeissä, ja laadullaan Vegetukun chlorella on aivan yhtä hyvä kuin kilpailevilla yrityksillä, jotka saattavat pyytää Vegetukkuun verrattuna yli kaksinkertaista hintaa.
http://www.vegetukku.fi/tuotteet.html- Kookostelija
Kookosöljy ja kookosvesi ovat eri asioita. Miten joku voi olla noin pihalla? Jo nimimerkistäsi voisi päätellä että taidat olla aikamoinen vihannes. :D
- Vegeilijä
Tää tulee vähän myöhään, mutta Hyvinvoinnin Tavaratalosta noita löytyy kohtuuhintaan - vaikka musta kaikissa ihan liikaa ilmaa hinnassa.
Ja Tämän kuun postikuluvapaa.:)- Edullisempaa
Itse sain kaverilta vinkin, että kookosvettä myydään itämais-tyylisissä oriental market shopeissa halvemmalla.
Ekasta putiikista löytyi kookosjuomaa, jossa oli kookosta, vettä, sokeria. Kaupassa oli pilvinpimein kookostuotteita, mutta kookosjuoma ei ollut "oikea" koska kookosvettä olin etsimässä.
Toisesta putiikista löytyi T.A.S. -merkkistä 100% kookosvettä tölkissä, "no sugar", "pulp free" ja "all natural" mainostukset tölkin kyljessä sekä "nutrition" ravinneaine taulukko. Ja hinta vain 1,40 euroa 310ml ! Maku oli mieluinen myös.
Puolet halvempi, mitä on myynnissä eko-terveys-kaupoissa.
Suosittelen !
- JoookosKokos
www.iherb.com siel kilpailukykyiset hinnat ja halvat postarit.
Alennuskohtaan kun vielä laitat PEK241 niin saat 5 dollarin alennuksen ekasta tilauksesta.
Pystyy maksamaan myös Visa Electronilla, kannattaa tutustua valikoimiin.- EikösKookos
iHerbin halvin kookosvesi maksaa 2,72€, että se siitä halpuudesta. Ja älä viitsi tuputtaa täällä alennuskoodejasi!
- kookos_pähkinä
Ihan sitä ihteään kookospähkinästä
T.A.S Coconut Water: Calories, Nutrition Analysis & More | Fooducate
- tuitr
kandee katsoa kotimainen vaihtoehto eli fitnessfirst.fi samaa tavaraa ja puolet halvemmalla. toimitus kahdessa päivässä.
- kanta-asiakas
FitnessFirstillä taitaa olla laajin valikoima ja useimmat hinnaltaan edullisimmat, joitain olen nähnyt paikallisessa kaupassa tarkouksessa edullisemmin. Nyt ainakin oli joku muutos2012 koodi jolla sai 20% alennusta kaikista tuotteista.
- Cocowellia
Terveyskimppa-ryhmässä oli juuri Cocowellit -28%.
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=221986764582448&set=a.211631088951349.47639.185723288208796&type=1&theater - coco6
Viidakkotohtori kaupassa on cocofina kookosvettä ja se on mielestäni parasta! on vähän kalliimpi kuin cocowellit tai muut mutta paremman makuista kyllä
http://www.viidakkotohtori.fi/kookosvesi-luomu-naturelle-p-818.html - Reaalimarket.fi
Meillä Ecos-kookosvesi on tällä hetkellä 5 euroa Litran purkki:
https://reaalimarket.fi/ecos-kookosvesi-1-litra
Toivalan myymälässä on kirjoitushetkellä sama hinta.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061