Olen vihainen!

(Crudo)

Kuinak helvetissä te 30-vuotta minua nuoremmat nulikat alatte väittämään minulle vastaan ruokaa koskevussa asioissa. Meikäläinen on perkele 40 vuotta toiminut keittiömestarina ja kierrellyt maailmaa makujen perässä. Te juuri valmistuneet luulette tietävänne kaiken, vaikka juuri olette ensimmäiset perunat onnistuneet keittämään.

Ugh, olen puhunut!

3

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • (Crudo)

      Pahoittelen muutamia virheitä - otin nimittäin lounaan kanssa muutaman lasillisen viiniä, enkä muista salasanani enää. Ehkä hieman ylireagoin, mutta olette niin tylyj minua kohtaan. Kyllä minäkin tällä uralla sentään jonkin verran kunnioitusta ansaitsen!

    • jkdfjökl

      Pitkä työkokemus ei takaa sitä että tietää kaiken. Ehkä sinuun kohdistuva tylyys johtuu omasta asenteestasi muita kohtaan, se ainakin paistaa viestistäsi läpi etteivät muut mielestäsi voi tietää mitään ja sinä tiedät kaiken.

    • Mauau

      En ole koskaan ennen lukenut mitään aloittajan viestiä. En tiedä mikä on tapasi toimia, mutta kuulostat loukkaantuneelta ja siksi aiheettomasti vähättelet muita. Varmasti tiedostat, että hyvin usein asemastaan epävarmat vanhat jäärät hakkaavat uusia kauhalla (tai muihin aloihin sopivilla astaloilla) päähän, vaikka nuorempi olisi kuinka paljon parempi - ja itse asiassa varsinkin silloin. Toivottavasti et ole sellainen. Kannustaessa pääsee joskus myös itse osingoille toisen menestyksestä.

      Vihaan internetiä juuri siksi, ettei sieltä liikene myötätuntoa, ymmärrystä tai edes pinnallista kohteliaisuutta yhtään kellekään. Ihmisyyden käsite on hukattu tyystin ja sitä pidetään jotenkin hienona, että piinataan muita vittuilemalla ja pyritään tietoisesti pahoittamaan jonkun mieli. Tämä taipumus on yleistymässä netin ulkopuolellakin. Toivon siis jaksamista, jos aiot jatkossakin vierailla foorumeilla. Itse en sitä tavallisesti tee juuri tästä syystä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4148
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3087
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2330
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1338
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      901
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe