Olen vihainen!

(Crudo)

Kuinak helvetissä te 30-vuotta minua nuoremmat nulikat alatte väittämään minulle vastaan ruokaa koskevussa asioissa. Meikäläinen on perkele 40 vuotta toiminut keittiömestarina ja kierrellyt maailmaa makujen perässä. Te juuri valmistuneet luulette tietävänne kaiken, vaikka juuri olette ensimmäiset perunat onnistuneet keittämään.

Ugh, olen puhunut!

3

249

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • (Crudo)

      Pahoittelen muutamia virheitä - otin nimittäin lounaan kanssa muutaman lasillisen viiniä, enkä muista salasanani enää. Ehkä hieman ylireagoin, mutta olette niin tylyj minua kohtaan. Kyllä minäkin tällä uralla sentään jonkin verran kunnioitusta ansaitsen!

    • jkdfjökl

      Pitkä työkokemus ei takaa sitä että tietää kaiken. Ehkä sinuun kohdistuva tylyys johtuu omasta asenteestasi muita kohtaan, se ainakin paistaa viestistäsi läpi etteivät muut mielestäsi voi tietää mitään ja sinä tiedät kaiken.

    • Mauau

      En ole koskaan ennen lukenut mitään aloittajan viestiä. En tiedä mikä on tapasi toimia, mutta kuulostat loukkaantuneelta ja siksi aiheettomasti vähättelet muita. Varmasti tiedostat, että hyvin usein asemastaan epävarmat vanhat jäärät hakkaavat uusia kauhalla (tai muihin aloihin sopivilla astaloilla) päähän, vaikka nuorempi olisi kuinka paljon parempi - ja itse asiassa varsinkin silloin. Toivottavasti et ole sellainen. Kannustaessa pääsee joskus myös itse osingoille toisen menestyksestä.

      Vihaan internetiä juuri siksi, ettei sieltä liikene myötätuntoa, ymmärrystä tai edes pinnallista kohteliaisuutta yhtään kellekään. Ihmisyyden käsite on hukattu tyystin ja sitä pidetään jotenkin hienona, että piinataan muita vittuilemalla ja pyritään tietoisesti pahoittamaan jonkun mieli. Tämä taipumus on yleistymässä netin ulkopuolellakin. Toivon siis jaksamista, jos aiot jatkossakin vierailla foorumeilla. Itse en sitä tavallisesti tee juuri tästä syystä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      183
      1799
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      113
      940
    3. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      114
      840
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      755
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      209
      684
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      135
      646
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      56
      631
    8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      21
      614
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      572
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      38
      568
    Aihe