The Finnish Transport Agency

said in a statement Friday that after an exceptionally cold winter frost damage is expected to cause more problems in train traffic than usual.
-Voisiko joku ystävällinen taitaja kääntää tämän hohhelille? Hänellä tuntuu olevan vaikeuksia edelleen, vaikeudet eivät loppuneet koulunkäyntiin.
http://www.helsinkitimes.fi/htimes/domestic-news/general/14690-frost-damage-causes-problems-along-railways-.html
9105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Olitpa nokkela kun keräät klikkauksia tilillesi tuollaisella linkeillä.
Oletko ylpeä itsestäsi?
Ymmärrätkö, että nuo osoitteet on helppoa katsoa ennen klikkausta?

Kaikille käyttäjille!!

Nuo linkit vievät jonnekin sivustolle, jossa tuo ääliö yrittää kerätä klikkauksia tililleen.

Äänestä
  • Pitäisi vielä ylläpidon saada aikaan käytäntö, jossa harhautusviestien lisäksi myös valitukset niistä siirrettäisiin bittien taivaaseen...

    Äänestä

Yksi typerimmistä aloituksista. Tämä palsta luhistuu omaan typeryyteensä.

Äänestä

Avaus oli yksi kipeimmin osuvista. hohhelilla on ollut vaikeuksia -myös puutteellisen kielitaidon kanssa. Sekä yleensä ymmärtämisen.

Äänestä

No ei hohheli osaa edes Suomea. Tuosahan sanotaan selvästi:
"Suomen liikenneministeriö sanoo lausunnossaan perjantaina että
poikkeuksellisen kylmän talven jälkeen routavaurioiden odotetaan aiheuttavan
enemmin ongelmia kuin tavallisesti.
Selventääkseni vielä hohhelia, kiinnitä huomio sanoihin.

"poikkeuksellisen kylmän talven jälkeen"
"routavaurioiden odotetaan aiheuttavan
enemmin ongelmia kuin tavallisesti."
Jälkimmäsestä pitää kiinnitää erityinen huomio sanoihin:
"enemmin ongelmia kuin tavallisesti"
Ottanet myös huomioon että uutinen on Peräisin liikenneministeriöstä, eli
valitukset osoita sinne.

Äänestä

Hän ei ilmeisesti tehnyt valitusta liikenneministeriöön, valheellisesta uutisoinnista roudan suhteen, vaan syytti meitä routa valehtelusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


warre-57 kirjoitti:

said in a statement Friday that after an exceptionally cold winter frost damage is expected to cause more problems in train traffic than usual.
-Voisiko joku ystävällinen taitaja kääntää tämän hohhelille? Hänellä tuntuu olevan vaikeuksia edelleen, vaikeudet eivät loppuneet koulunkäyntiin.
http://www.helsinkitimes.fi/htimes/domestic-news/general/14690-frost-damage-causes-problems-along-railways-.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu