Samaan aikaan Sri Lankassa

Sri Lankassa on ollut viime aikoina kuumat kelit ja kuumuus vaan jatkuu. Että sellainen "viileneminen" siellä päällänsä.

"The hot weather prevailing around the country will continue till April"
http://www.dailymirror.lk/news/10446-hot-weather-to-continue.html
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Näyttää taas tältä: The cause in this case was a strong and long-lived blocking pattern that prevented movement of weather systems. Blocking patterns occur when the high-level jet stream directing the movement of weather develops a sharp wave pattern. ..The deadly Russian heat wave of 2010 was due to a natural atmospheric phenomenon often associated with weather extremes,
(AP) -- Global warming isn't directly to blame for last summer's deadly - and extraordinary - heat wave
http://www.noaanews.noaa.gov/stories2011/20110309_russianheatwave.html
sama "block" aiheutti Pakinstanin tulvat...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


g kirjoitti:

Sri Lankassa on ollut viime aikoina kuumat kelit ja kuumuus vaan jatkuu. Että sellainen "viileneminen" siellä päällänsä.

"The hot weather prevailing around the country will continue till April"
http://www.dailymirror.lk/news/10446-hot-weather-to-continue.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu