Voisko

hjälp

joku todistaa ettei jumalaa ole? Mun ateismini heikkenee ja tarviin ateistiveljen todistusta.

4

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voiko todistaa ettei Joulupukkia tai Lochnessin hirviötä ole? Ja jos universumi tarvitsee takijän niin missä on todisteet ettei Locnessin hirviö pieraissut koko universumia?

      Onko siis jokin kirja Lochnessin hirviöstä totta koska se on niin moni ihminen nähnyt ja kirjoittanut siitä kirjan?

      Eli Zeus on yhtä todellinen kuin minkätahansa muun uskonnon Jumala tältä pohjalta.

    • ba-ba-ba-ballo

      Kyllä. Sillä että sitä ei ole koskaan alunperinkään ole voitu todistaa olemassaolevaksi.

      Mahdollisuus on kylläkin, mutta se onkin sitä luokkaa että jumalan olemassaolo on yhtä todennäköistä kuin pinkkien yksisarvisten, tonttujen tai spagettihirviön olemassaolo.

    • hjälp

      Huomasin juuri ettei Jumala kykene edes parantamaan palstalla häiriköivää Helluntalaista, vaikka on Jumalan oma.

      Uutisista kuulin,ettei Jumala osaa luoda edes lunta ja Japanikin kärsii.

      Näin forumilta,kuinka pahaksi ihmiseksi uskonto tekee.

      Sori aloitus

    • Multi nr 1

      Kiukuttaa. Suklaa loppui ja nolaan itseäni koko ajan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      125
      5401
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      44
      5052
    3. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4437
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      3998
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3424
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      92
      3334
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3281
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1602
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1541
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1160
    Aihe