Pääsiäisen juhlijoille ja virpojille kävi uskomaton tuuri että pääsiäinen on tänä vuonna hiukan myöhempään, koska lapset olisivat muuten joutuneet pettymään pahasti kun puissa ei ollutkaan kunnollisia virvonta oksia, vasta nyt ovat puut alkaneet näyttämään elämisen merkkejä, sekin on aika tahmeaa.Onneksi kävi näin ja lapset saavat ehkä kunnon oksat, ensi vuonna voikin olla jo toinen ja pettymyksen määrä on suuri.
Nuoruuden muistot
limits
457
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eipä tuo hörhöilysi muuta millään tavalla niitä faktoja, että ilmasto lämpenee ihmiskunnan tupruttelujen takia, jäätiköt sulavat, merenpinta nousee jne.
http://climate.nasa.gov/keyIndicators/
http://climate.nasa.gov/evidence/
http://climate.nasa.gov/causes/
http://ilmatieteenlaitos.fi/ilmastonmuutos/
http://ilmatieteenlaitos.fi/ilmastonmuutoskysymyksia
Ilmoitin ylläpidolle asiattomasta nimimerkistä.
Sanoo multinikki hohheli joka itse käyttää nimimerkkiä "Palstasheriffi."
Viestisi meni suoraan roskapostiin eikä siihen noteerattu sen enempää, koska viestisi suurella todennäköisyydellä sisälsi viruksia ja haittaohjelmia.