Tuusulan LIDL yllätti!

Ostaja pitkin suomea

Tänää Malmin Lidlissä kävin ja tuoreosastolla näytti todella tuoreelta kaikki, sekä todella laadukkaalle...hinta vain oli pienempi kuin viereisessä Prismassa.

Pasilan Lidl on myös ok, Porvoon Lidlissä on usein loppu jotkut tuotteet, mutta Tuusulan Lidl yllätti! Tuusulan Lidliin on tullut nyt ns. LEIPOMO(taitaa olla ns Fazer tuotteita)..eli lämmintä leipää, pullaa jne Melkoinen valikoima..tuoretta ja lämpimiä kaikki... Kokeilin ja ostin ja olihan se tietenkin hyvää kun oli tuoretta. Olen nyt muutaman kerran jo ostanut sieltä tuoretta leipää. Hyvä uudistus!

Kiitos Lidl tästä!

2

759

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuluttajan parhaaksi

      Minua on yllätänyt Lidleissä se, että vain n. joka kolmmannesta lihajalosteesta puuttuu hintamerkintäasetuksen mukainen kilohinta.

      Mutta minä tiedän jo sen tosi asian Lidli noudattaa omaehtoisesti lakia jos siitä on heille jotain hyötyä. Kaikkia muita lakeja vain pakosta, ei ole ensimmäinen asia johon joudun puuttumaan Lidlin lainvastaisuuksita. Nytkin on useita äskeisen lisäksi.

    • juuunäion

      Olen taas vähän pettynyt Tuusulan Majavantien lidliin. Leipomotuotteita on yleensä vain muutamia koreissa, eli jos haluaa vähänkin isomman satsin niin pitää huudella lisää, jos yleensä on leipomon puolella ketään. Olut valikoima surkee, ei lähellekkään näitä mitä tarjouslehdessä mainostetaan. Sekavaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      181
      4193
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      89
      2740
    3. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      132
      2229
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      78
      2196
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2021
    6. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      5
      2019
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      28
      1970
    8. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      1793
    9. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1793
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      83
      1777
    Aihe