Hyvää pääsiäistä kaikille!

Milla Magia

Hyvän pääsiäisen toivotus kaikille palstan vakituisille kirjoittajille: And justice for allille, Dark Fearille, Darthille, eATMe:lle, Eewulille, Einolle, Ei se satulle, Ellastellalle, Free Fannylle, Glammielle, Gordon Gekkolle, Hämärän Rajamaille, Itmiehelle, Jackaroolle, Jungfraulle, Jätkä 25:lle, Lord Boredomille, Markolle, Me:lle, M30:lle, Mies 1985:lle, Murmelille, Naisasialooserille, Papulle, Reippaalle poikamiehelle, Suurelle Isälle, Työtön ATM/Älymiehelle ja Vauhdille. Toivottavasti muistin kaikki.

Ja kaikille niille satunnaisille kirjoittajille, joiden nimimerkkejä en muista. Niin ja vielä rapsutukset Ellan kissoille, Jungfraun koiralle ja työttömän ATM:n kisulle.

Jos jollakulla on käytössään useampia näistä nimimerkeistä niin tupla-tai triplatoivotukset sitten.

16

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hyvät pääsiäiset myös Milla Magialle sekä kaikille muillekin kirjoittajille.

    • Darth

      Kiitoksia. Onkohan kukaan koskaan ennen muistanut minua listoissaan? Olen tottunut olemaan aina siinä: "Ja kaikille muille joiden nimeä en nyt jaksa muistaa". Hyvää pääsiäistä myös sinne Vesuviukselle ja kaikille muillekin palstalaisille.

    • Kiitos vaan. Luulin ettei kukaan edes muista mua enää tällä palstalla, kun en ole pitkään aikaan tänne mitään kirjoitellut. Mutta hyvää pääsiäistä myös sulle ja muillekkin palstalaisille.

    • Vauhti

      Hyvää pääsiäistä myös kaikille!

    • Päänsisäistä

      Hyvää pääsiäistä sulle ja kaikille muillekin, ja rapsutukset ihan kaikille kissoille. Jos pääsiäispupun ehtisit vielä taikomaan, niin sanoisin kiitos ja kumarrus.

    • Milla Magia

      En ole Jungfrau sen enempää kuin sinä olet työtön ATM. Unohdin muuten pari melko vakinaista kirjoittajaa eli Realismuksen ja Crocutan. Hyvää pääsiäistä heillekin! Jos joku muu unohtui, niin muistuttakaa.

    • Kisukissa

      Miauu..Hyvää pääsiäistä kaikille! Purrrrrr...

    • sir_eino

      Kiitos samoin.

      Pääsiäinen onkin ollut ihan hyvä. Tiedättekö että tofu ja liivateeton minttuhillo (tjsp) toimii hyvin? Varmasti parempaa kuin lammas.

    • ...

      Unohdit sen uuden komean miehen, wlfwd:n ja realismuksen!

      • ...

        Ja sen hesalaisen pissismuijan jonka nimimerkkiä en muista.


    • Oikein hyvää Pääsiäistä ;)

      • Milla Magia

        Hups! Xenakin vahingossa unohtui, vaikka kirjoittaa aika usein. Arvasinkin että joku on varmaan unohtunut, kun palstalaisia on niin paljon. Oikein hyvää pääsiäistä Xenalle!

        Realismuksen muistin mutta who is wlfwd? Kuka siis on tämä komea mies?


    • ...

      uusi komea mies on hahmotelma/crocuta ja wlfwd on mies joka aina kirjoittelee kuinka ei voi löytää naista ujouden takia.

      • Yks toinen ujo

        Masentavaa, kun meitä ujoja ei koskaan huomata. :(


    • Milla Magia

      Toivotan sinulle nyt hyvää pääsiäistä, ujo mies. Mikä nimimerkkisi olikaan?

    • ES

      Hyvää pääsiäistä vaan... Yhden suklaamunan olen saanut. Kindermuna, sellainen ihan pölö, sisällä oli puhallettava paperisammakko. Kävin pari yötä mökillä, aurinko paistoi kirkaasti, mutta kaikkialla oli vielä aika paljon lunta. Järvik umpijäässä. Ihan pölöhommaa sellainen. Iski kova vihreän kaipuu.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1299
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      35
      830
    3. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      587
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      580
    5. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      27
      576
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      538
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      526
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      511
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      16
      482
    10. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      15
      472
    Aihe