Aspartaami= evoluutio

viksumpi

Aspartaamin surullinen tarina myrkystä laajasti hyväksytyksi elintarvikelisäaineeksi on murheellista luettavaa, mutta samalla sen tarina osoittaa sen ettäkuinka helposti tiedettä voidaan manipuloida ja kuinka helposti joku asia voidaan täydellisesti vääristää epärehellisten tiedemiesten toimesta.

Edes tällä hetkellä, vaikka kaikka riippumattomat tutkimukset osoittavat aspartaamin vaaralliseksi, niin mitään ei asialle tehdä.
Aspartaami elää ja voi hyvin. Ihmisiä petetään ja raskaasti.

Aivan samoin kävi evoluutioteorian kanssa, kaikki todella rehelliset tutkimukset osoittavat sen olevan epätosi teoria, mutta yhä vain evoluutiotutkimukseen syydetään valtavasti varoja jottaq saataisiin selville edes jotakin todellista näyttöä siitä.
Evoluutioteorian oikeaksi todistamiyritysten historia on todellisuudessa erittäin pitkä ja tuskallinen epäonnistumisten sarja.
On suorastaan hämmästyttävää että edes sitä kaikkien halutuinta ja etsityintä todistetta, eli ihmisen esi-isää ei ole kyetty tunnistamaan.

Tämän hetken evoluutiotutkimus ei tosiaankaan tunne ihmisen esi-isää, vaikka sellaiseksi ehdotettuja onkin Idasta ja Ardista alkaen.

Eli jos pysymme tiukasti tieteen faktoissa, niin tällä hetkellä tieteen on viileästi tunnustettava että ihmisellä ei ole nykytietämyksen mukaa kehitysteorian edellyttämää esi-isää. Siitä kuvitteellisesta oliosta ei todellakaan ole lainkaan havaintoja.

Näin on asiat. Rakkaat evokit, teitä on petetty.

Evoluutioteoria elää ja voi silti hyvin, koska usko tuohon taruolentoon on vahva.

14

131

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ltte piru

      Vaihteeksi vähän kekseliäämpi vertaus, mutta et sinä tälläkään kertaa saa evoluutiota nurin.

      Ja vaikka saisitkin, sekään ei todistaisi että maailma on jumalan luoma.

      Ja kaikki tietävät että nuo todella rehelliset tutkimukset ovat sinun seniilin pääkoppasi luomia fantasioita.

    • viksumpi
      • pekka-

        Onhan sokeri ja suolakin todettu vaarallisiksi. Silti niitä ei kielletä.

        Tupakka ja alkoholi on todettu vaarallisiksi, silti niitä saa myydä.


    • Sivusta kommentoiva

      "Aivan samoin kävi evoluutioteorian kanssa, kaikki todella rehelliset tutkimukset osoittavat sen olevan epätosi teoria"

      Juupa juu, viksumpi rypee hirvinautafantasioissaan, kun ei kestä todellisuutta. "Kaikki todella rehelliset ..." - anna mun kaikki kestää, tuolla tapaa viksumpi pettää vaan itseään.

      • viksumpi

        No mutta huikkaahan sieltä sivusta että mikä olento on varmistettu ihmisen esi-isäksi?


        Ja kuten sanoin, niin sinunkin uskosi tuohon taruolentoon on todella vahva vaikka et tiedä että missä se luuraa. Sitä se aivopesu teettää.


      • asianharrastaja
        viksumpi kirjoitti:

        No mutta huikkaahan sieltä sivusta että mikä olento on varmistettu ihmisen esi-isäksi?


        Ja kuten sanoin, niin sinunkin uskosi tuohon taruolentoon on todella vahva vaikka et tiedä että missä se luuraa. Sitä se aivopesu teettää.

        "No mutta huikkaahan sieltä sivusta että mikä olento on varmistettu ihmisen esi-isäksi?"

        Aika monella taitaa isoisän isoisän isoisäkin jo olla jokseenkin epävarma tapaus. Siis kantakirja-ajattelun mukaisesti.


      • asianharrastaja kirjoitti:

        "No mutta huikkaahan sieltä sivusta että mikä olento on varmistettu ihmisen esi-isäksi?"

        Aika monella taitaa isoisän isoisän isoisäkin jo olla jokseenkin epävarma tapaus. Siis kantakirja-ajattelun mukaisesti.

        »ihmisen esi-isäksi»

        Tarkoitat varmaankin esi-äidiksi.
        Miten olisi Lucy?
        Vaikka miten oikeasti voidaan määritellä kuka on se ainoa esivanhempi? Eihän sellaista lähtökohtaolettamusta ole muualla kuin uskonnollisissa piireissä.
        Kretujen suuri ongelma onkin siinä, että heillä on aina perusteettomia lähtöoletuksia.


    • p. pirpana

      aspartaami on täysin vaaratonta samoin kuin evoluutio.

    • tuskan parahdus

      viksumpi uskoo mieluummin ihmisen syntyneen tyhjästä kunhan vain joku Milla-makia kiljaisee hokkus-pokkus. Tiedä sitten kuinka tosissaan hän tuollaiseen sontaan uskoo.

      • »viksumpi uskoo mieluummin ihmisen syntyneen tyhjästä»

        Ei sentään tyhjästä, vaan maan tomusta. Joka taas on syntynyt sanasta :D
        Anna mun kaikki kestää.


    • Vai että näin vahvoja ovat argumentit luomisopin puolesta.

      • viksumpi

        Vai että on evokeilla näin vahvat argumentit sen olemattoman ihmisen esi-isän puolesta.

        Mutta älkää surko tietämättömyyttänne. Ei näet kukaan muukaan tiedä mitään ihmisen esi-isistä.

        Eikä sen puoleen muidenkaan nykyisin elävien eliöiden esi-isistä. Näin se vain on.

        Teitä on petetty.


    • »kaikki todella rehelliset tutkimukset osoittavat sen (evoluution) olevan epätosi teoria»

      Varmaan osoitat meille linkin edes yhteen "todella rehelliseen" tutkimukseen.

      Itse muuten luotan edelleen elintarvikkeiden makeutusaineena mieluiten sokeriin. Ja makeisissa xylitoliin.

    • mutta muista myös se että vetydioksidi on suurensuurta MYRKKYÄ, siitä on vain rahanahneet pahat tutkiat vaienneet. Mutta etsippä jostain luotettavalta kreationistisivulta, missä varoitetaan tämän yhdisteen varoista!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1433
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      916
    4. 68
      723
    5. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      713
    6. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      231
      655
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      599
    8. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      551
    9. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      527
    10. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      521
    Aihe