Kokoomusta äänestäneet köyhiä vastaan

Ei ilman seurauksia

Kokoomuslaiuset ovat vihollisia. Heitä on aikuisväestöstä joka viides. Tunnistakaa heidät ja toimikaa sen mukaan. Moni missi ilmoittautunut kokoomuksen äänestäjäksi samoin remu aaltonen.

Remu Aaltosen sanomaa: Ilman muuta ja muut ilman. ( Tarkoitti varakkaille kaikki edut ja köyhille puuroa )

5

63

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Höpöhöpö. Tarttekko apuja avun hankkimiseen vai pärjäätkö itse?

    • Mä luulen, että kokoomuksella vois olla annettavaa niille kaikista köyhimmillekin.
      Mun käsittääkseni kokoomuksen tavoitteisiin kuuluisi työnantajapuolen kulurakenteen keventäminen, jotta kilpailukyky ja duunareiden työpaikat säilyisivät.

      En ole politiikasta perillä oikein mitenkään, joten jos toi yllälukeva ei pidä paikkaansa, niin mielipiteitä otetaan vastaan.

      • Ratikkakissankusi

        Kusipää
        Kokoomus vie koko ajan työpaikat halaptyömaihin laste tehtäväksi
        ja voitotkin sijoitetaa myös veroparatiiseihin

        Vain hullu uskoo, että rikkaa rahansa edes veroihi laittaisi
        menköön lääkärillekin se, jolla ona varaa verorahoilla koultettuihin erikoislääkäreiv´hin

        Minäkin ostan hullun lääkkeeni ja viakrat netistä


      • Juuei se pidä paikkaansa kuin korkeintaan äänestäjille puhutuissa kauniissa puheissa :)

        "Mun käsittääkseni kokoomuksen tavoitteisiin kuuluisi työnantajapuolen kulurakenteen keventäminen, jotta kilpailukyky ja duunareiden työpaikat säilyisivät"
        -Tämä lause menee todellisuudessa näin:
        "Mun käsittääkseni kokoomuksen tavoitteisiin kuuluisi työnantajapuolen kulurakenteen keventäminen, jotta sijoittajille/omistajille annettava voitto kasvaa"


    • Kyllä. Kokoomus on Suomen hyvinvointiyhteiskunnan vihollinen nro1, tarkastelee asiaa miten päin hyvänsä.

      Ja kuten ahneet ovat, niin myös he ovat hyvin tyhmiä ja lyhytnäköisiä. Se kostautuu niille vielä, mutta valitettavasti sitä ennen niiden politiikasta joutuu kärsiin Suomen kansa ja hyvinvointiyhteiskunta, joka onkin jo saatu täällä alettua alasajamaan, koska kokoomuksen politiikka ja agenda ei voi toimia hyvinvointiyhteiskunnassa, vaan se vaatii kapitalistisen järjestelmän jota kohti ollaan hyvää vauhtia menossa.

      Sinänsä hauskaa tuo kokoomuksen kyky manipuloida heikkoitsetuntoisia ja ne on saanut kannattajikseen (95% äänestäjistä) väkeä (palkansaajia) joille tuo tie tuo oikeasti tuhon eikä ne tajua sitä itse vaan hymy naamalla kulkee kohti tuhoaan ja puolustaa sitä vieläpä raivokkaasti :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      90
      2997
    2. Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?

      Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.
      Maailman menoa
      149
      1224
    3. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      210
      1191
    4. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      84
      1183
    5. Mikä on sun ja kaivattusi nimen viimeinen kirjain?

      Välillä näin päin...
      Ikävä
      88
      1154
    6. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      205
      1060
    7. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      65
      872
    8. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      25
      775
    9. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      71
      757
    10. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      59
      637
    Aihe