Michigan järven lämpötilaksi.
Lieneekö sama olivattenko Celsiuksia tai Farenhaittoja.
Kalasoppa on varmasti kypsää, vai oliko vain hailit jäljellä?
http://www.vermonttiger.com/content/2010/08/noaa-measures-604ºf-water-temperature-in-lake-michigan.html
Uskokaa tai älkää, noilla tiedoilla syötetään maailman keskilämpö puppugeneraattoria.
Lieneekö sama olivattenko Celsiuksia tai Farenhaittoja.
Kalasoppa on varmasti kypsää, vai oliko vain hailit jäljellä?
http://www.vermonttiger.com/content/2010/08/noaa-measures-604ºf-water-temperature-in-lake-michigan.html
Uskokaa tai älkää, noilla tiedoilla syötetään maailman keskilämpö puppugeneraattoria.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Höpön pöpön. Oletpa tyhmä. Tapahtui virhe, joka on korjattu ajat sitten. Todeksiko luulit? Röhönaurua.
Näytä missä se on korjattu, kun se on keran edessäsi.
Näetkö hirvittävät asteet, jotka automaattisesti syötettiin maailman limatolookeille.
Eikö Michigan järrvi olekkin ennätyskuuma kun mallintaa taakseppäin.
http://www.vermonttiger.com/content/2010/08/noaa-measures-604ºf-water-temperature-in-lake-michigan.html
Ollaan palattu normaaliin päiväjärjestykseen. Sähköteurastaja spämmää linkkeja aamusta yöhön. Uskaltaa jopa käyttää omaa nimimerkkiään. Eikä vieläkään ymmärrä itse asian päälle höykäsen pöläystä. :-)
Kysymyshän on vain siintä, että lopetin spämmäämisesi.
Turha kysyä, miten sen tein.
Mielestäni Suomi24 on kyllästynyt linkkilitaniohin mitä spämmäät.
Syytä ylläpitoa, ja kerro samalla millä sähköpostiosoitteella valitat.
NOAA mittasi ja jakeli joka tapauksessa yli 600 astetta eikä kertonut asiakkailleen.
Vähän sama kuin sodankylän helteet talvella.
"Vahinkoja" sattuu. Vahingolla tarkoitan tässä tapauksessa sitä, että menivät jäämään kiinni.
Nämä "vahingot" johtivat Suomessakin ennätys"kuumaan" huhtikuuhun, mikä
ei ollut havaittavissa muualla kuin tilastoissa ja eteläisinä lumisateina.
Joo, sen minäkin huomasin, tai siis en huomannut, vai miten se nyt meni.
Yksi asia aina häiritsee Sähköteurastajien linkeissä. Niissä viitataan aina huuhaa sivuille, joiden uskottavuus on heikko. Pitäisi olla alkuperäinen nettisivu. Tässäkin tapauksessa on arveluttava nettisivu vermonttiger.com, kun viittaus pitäisi olla NOAA:n nettisivulle. En taaskaan pystynyt tarkastamaan tiedon luotettavuutta, ja se aiheuttaa minussa epäuskoa.
Sanoit että luotettaville sivuille, ja viittasit epäluotettaville sivuille.
Tuossa on ristiriita.
http://www.agoranews.org/sections/noaas-satellite-gate
Juuri, kun olin ehtinyt sanoa, että pitäisi antaa alkuperäinen lähdetieto, niin Sähköteurastaja ohjaa taas epämääräiselle “uutis-sivulle” Agora News. Ei kaikki mitä on kirjoitettu nettiin ole totta!
Sielläpä onkin ollut sitten ilmaista kalakeittoa valmiina. Sen kun vain lapioi järvestä kalakeittoa.