Tiedän että koirani on puti puhdas sekarotuinen mutta näin saan asiani paremmin ilmi kun käytän tuota "eestin bolonka" nimitystä.
Elikkäs hain koirani Mäntymäen kotieläinpihalta ja kyseinen pentue syntynyt ostotodistuksen mukaan 30.1.2006 ja emänä Luula ja isänä Pelle. Haluaisin tietää minkälaisia muut koirat ovat samasta yhdistelmästä niin ulkonäöltä kun luonteeltaankin.
Oma koirani Peppi ,vaikuttaa kk mäyräkoiran ja terrierin sekoitukselta, se painaa n. 5kg ja on n. 35cm korkea. Turkki karkea ja puolipitkä,väritykseltään musta.
Ihan mielenkiinnosta lähdin tänne kirjoittelemaan josko sattuisi löytymään ketään.
Sisaruksia Mäntymäen " eestin bolonkalle"
seropi Peppi
1
294
Vastaukset
Meillä on Doris sieltä ja samat vanhemmat:). Ota yhteyttä jos vaan satut vielä viestin näkemään [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2367154Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1373610Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1132122- 321344
- 241316
Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy251258Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3211120Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.141962Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23908Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7867