Eli saako puolisosi suudella kimpaseksin aikana vieratsta vai onko se sinusta liian intiimiä.
Ttarkoitan lähinnä sitä kun yleensä miehet kiihottuu kun naiset pussaa keskenään niin se on tavallaan miehestä hyväksyttävää, mutta jos puolisosi suttelee toisen osapuolen toista sukupuolta niin tuntuuko se pahalta.
Minusta kimppaseksissä olaan joskus niin kiihotuneessa tilanteessa et väkisin haluu suudella sitä joka tekee mulle hyvää ja näin me ollaan sovittu että antaa mennä vaan siitä ei tarvi tulla morkkista.
Hyväksytkö suudelmat kimpassa?
10
1399
Vastaukset
- sari1988ii
Me ei mieheni kanssa hyväksytä suudelmia, eikä itseasiassa suuseksiäkään missään muodossa. Liian intiimiä ja kuuluu vain meidän välille. Sen sijaan pannaan ja railakkaasti muien kanssa. Jotain pitää jäädä vain meidän väliseksi.
- pariPohjanmaa
Voiko sille mitään jos tekee mieli suudella kun on saamassa orgasmin?
Meistä se kuuluu asiaan kun haluttaa ja jos tätä ei ole jollain lailla sovittu niin kannattaa sopia sen ennen kimppaa.
Eli sovitaan että ei tai joo. - pari etelä-pohjanmaa
meillä joskus mies oli kolmantena ja hän kysyi saako suudella vaimoa touhujen aikana.ei kyllä ollut ennemin ees tullut mieleenkään että joku voisi loukkaantua tommosesta.mutta tuolloinkin vaimo katsoi minuun että mitähän vastaa,sanoin että ei se minua haittaa niin emäntä vastasi myöntävästi.se kyllä ollut ainut kerta kun joku on kimppahommissa halunnut suudella.
- pari-46
Meille ei koskaan ole tullut edes mieleen, että se olisi jotenkin "kiellettyä"
Olemme kuitenkin harrastaneet ryhmäseksiä jo useamman vuoden,
eikä kukaan ole ottanut ko. aihetta esille. - Aisuripoikakaveri
Tuntuis jotenkin oudolta ajatella, että vieras mies saa työntyä oman kultamurun sisään mutta ei saisi suudella. Totta kai kiihkeät suudelmat kuuluvat esileikkiin ja yhdyntään.
- Avuksikutsuttu
Niin.Tottakai pitää kolmisin nauttia kaikesta.Suudella toisen vaimoa,rintoja imeä,ja vielä kamu käskee nuolla.Ja haluaa kahtoa.Sit vuorotellen,vaimo nauttii,,oma ensin laukee,kahtoa ilmeet..ja sit jälkiliukkaaseen..aika ihanaa se..jos musta nin kaikista ollu se..
- Kimppapari
Me ei suudella suulle kimppaseksissä. Eikä edes tee mieli suudella, ei perin eikä kolmannen pyöränkään kanssa. Ei siitä mitään morkkistakaan tule mutta on vaan jotenkin korrektimpaa että jätetään se kahdenkeskisiin juttuihin. Aina on saanut sovittua.
- Bi-heteromies
Hassu juttu, mutta voin ottaa toisen kullin suuhuni ja antaa hänen imeä omaa kulliani ja voin antaa naida peppuun sekä naida itse toista peppuun. Mutta suulle suuteleminen - siinä kulkee raja. Ei sitä.
- pariS&P (n)
Hyviä vastauksia on jo tullut ja tästä itelle tulee mieleen et tästä on hyvä sopii puolison, toisenparin ja kaikkien mukana olevienkaa.
Itse uskoisin myös siihen et se suudeltava kyllä näyttää ilmeellään saaks vai en haluu koska uskon kyllä siihen et silmistä sen näkee. Kyllä meillä kielarit sujuu. Ja vaimon iholle jätetyt fritsut. Moraali on sopimus kysymys...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 561428
Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu611340Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1611311Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle651178Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo1041131Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä58947Keskisarja loisti A-studiossa, vauhkoontunut Sofia Virta munasi itsensä
Keskisarja taas puhui 100% faktaa maahanmuuttoon liittyen. Kokoomuksen Kaumalta tuli pari hyvää puheenvuoroa, joskin muu250941- 55916
Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä56903KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin82870