YHÄ, YHÄ YHÄ PAKKASTA SUOMEEN!!!

Voiko olla mahdollista; ollaan kesäkuussa, ja yhä vain pakkasta luvataan Suomeen.

Että sellainen "lämpeneminen" meillä täällä päällänsä.

http://ilmatieteenlaitos.fi/saa/Enontekiö/Kilpisjärvi
468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Etkö voisi muuttaa vähän alemmaksi? Suomi on muutenkin niin pohjoinen maa että ei ihme että ihan Enontekiöllä luvataan tuota säätä. Syvimmät pahoittelut. Asun Tampereella ja täällä oli tänään hellettä 25

Äänestä

Wetterzentralen mukaan Kilpisjärvikin paistuu kohta 27... 30 asteen AGW-helteissä-

AGW etenee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


.................... kirjoitti:

Voiko olla mahdollista; ollaan kesäkuussa, ja yhä vain pakkasta luvataan Suomeen.

Että sellainen "lämpeneminen" meillä täällä päällänsä.

http://ilmatieteenlaitos.fi/saa/Enontekiö/Kilpisjärvi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu