rienaavat päivän lööppi-aviisit: "lämpötila vaihtelee juhannuksena koko Suomessa 15 asteen molemmin puolin". Ja yöllä päästään komeasti alle 10 asteen. Jotta semmoinen lämpeneminen meillä päällänsä tääällä.
Jaaha, Juhannuksesta tulossa kylmä ja kostea
9
84
Vastaukset
- Geeli Spermanen
Katsoino äsken kaupassa ns. sillä silmällä asiakaskuntaa. Ja jumangekko, kaulahuivit oli päivän muotiasuste. Viikkoa ennen keskikesän juhlaa! Harmi että Leslie Nielsen poistui keskuudestamme. Nyt kelpaisi purkittaa leffa Hei, nyt me lämmitään.
- Sori siis
"katsoin". Ei katsoino. Näppäilyvirhe ei ole indikaatio ilmaston lämpenemisestä. Mutta viilenemisestä on: Sormet kohmeessa.
- Karvareuhka päähän
Sori siis kirjoitti:
"katsoin". Ei katsoino. Näppäilyvirhe ei ole indikaatio ilmaston lämpenemisestä. Mutta viilenemisestä on: Sormet kohmeessa.
vanttuut käteen ja turpa tukkoon. Ei voi olla kylmä. Katso vaikka tilastosta ( väärennetty).
- Väärennetyt
tilastot saatiinkin ihan pyytämättä vaan ei yllättäen.
- Väärentäjä väärentää
ja rahoitusta saa, ostaa viinaa ja oksentaa.
- ihan niiku
Karvareuhka päähän kirjoitti:
vanttuut käteen ja turpa tukkoon. Ei voi olla kylmä. Katso vaikka tilastosta ( väärennetty).
Ihaniiku lämpenemishihhuleilla taannoisessa Köpiksen mielenosoituksessa. Karvalakin läpät korvilla.
- paniikki iskee pian
Tämä on vasta alkusoittoa sille mitä tulee tapahtumaan lähivuosina. Tiedemiesten mukaan pahin uhkakuva on pienen jääkauden alkaminen ja retart hörhöjen antamat miinukset eivät siinä paljon lämmitä. Nyt pitäisi saada niitä peilejä maan kiertoradalle ja nopeasti, että saadaan kompensoitua jäätymistä lämmittämällä koko maapalloa 24h/vrk.
- Eelis Permanen
Ja viime talvihan oli jo tunnetusti kylmin tuhanteen vuoteen....helvetenmoista röhönaurua.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse854640Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1773646Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.672083Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751941Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.781268- 1301152
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1471084- 49989
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30904