mistä pitäs keskustella

Jos ei saa keskustella räjähteistä. Ketä kiinnostaa kemia jos ei ole räjähteitä...
294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No aika rajoittunutta on tuo sun kiinnostuksesi kemiaan.

Kokeile vaikka uuttaa kasveista väriaineita viinalla tai asetonilla.

Osaamattomien on parempi jättää räjähteillä leikkiminen. Katsos kun räjähteet voivat räjähtää yllättävän pienistä asioista. Ja sitten sattuu.

Äänestä

"Ketä kiinnostaa kemia jos ei ole räjähteitä..."

Aikuisia ihmisiä. Et selvästikään ole sellainen. Eti joku lasten palsta tai kato jotain äksönmuuvia jossa räjähtelee parin minuutin välein. Tyydyttänee lapsellisen räjähdyskiimasi?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


453w45t kirjoitti:

Jos ei saa keskustella räjähteistä. Ketä kiinnostaa kemia jos ei ole räjähteitä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu