Ei laktoositonta maitoa, huonot salaatti vaihtoehdot, ei koskaan pastaa ja riisiäkin harvoin. Riisi ei ole tummaa. Ruuissa turhia mausteita/kastikkeita kuten chiliconcarne/kalapuikot. Itse en söisi kalapuikkoja sillä kerma kastikkeella. Mitä ihme myrkkyä seki aine on. Pinaateissa sama vika, en söisi sitä marjakastiketta ja ylipäätensä pinaatteja ollenkaan. Keitoista iso miinus ja rieskat = hyi. Ei naudanlihaa/kanaa vaan ainoastaan halpis possua. Onneks ne on jo käyty, ei tarvi syödä sitä. Ite otin usein omat eväät mukaan ja aamulla söin runsaammin kotona.
Ruisleivät kouluissa on ok. Vesi on ok
Kouluruuat huonoja
4
263
Vastaukset
- goottitytsy0
>mausteita
Et vaan tajua maiusteiden päälle. Joka ruuan pitäisi varmaan maistua samalle kun joku hesen lötköhampurilainen.- goottipojka
Hey mä teen ite kaikki omat safkani ja kastikkeeni. En ole syönny hamppareita varmaan 12 vuoteen :)
Salaatteja tosin syön ilman mausteita, koska vaa maistuu paremmalle. En myöskään tykkää keittää kasviksia.
- kummipalloko
Perunat ovat hirveitä kovia ja kimmoisia.
Maku kaikkea muuta mutta ei perunan..
Tulee varmasti halvaksi kun ei niitä syödä. - hyvää päivää
kyllä taas naurattaa tuo kitinä. ja ihan ääneen...tallennappa tää viestis ja lue se joskus kymmenen vuoden päästä uudelleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke673414- 1432380
- 931919
- 1711639
- 901523
- 661467
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?761464- 711236
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771160Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t351128