Aussien hiilivero savuna ilmaan

Sähköteurastaja

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • amisfyysikko

      Näihän se meni aikoinaan Neuvostoliitossakin jossa musta todellisuus muutui valkoiseksi ja päinvastoin Pravdan sivuilla.

      Minusta tämä ilmastomuutos aihe o hyvä esimerkki siitä kuinka propagandalla on niin vahva ote Suomesta ja kaikki mediat ovat valjastettuja se vankkureiden eteen.

    • Sähköteurastaja
    • Kukaan ei ole vielä kyennyt selittämään, että miksi ihmeessä sitä hiilidioksidia pitää verottaa ja sen syntymistä varo niin kovasti.
      Ilmaston kanssa tuolla ei ole mitään tekemistä. Onko se vaan helppo rahastuskeino siellä, missä on tarpeeksi pöljiä maksamaan siitä?

    • Sähköteurastaja

      No eihän CO2 päästöjä enään pidäkkään vähentää, vaan lisätä.
      Nyt pitää vähentää SO2 (rikkidioksidi) päästöjä koska ne kylmentävät maailmaa.
      Tosin tämä värssy on tuttu 1970 luvulta, eli ilmastotakki on kääntynyt alarmisteilla päinvastaiseksi.
      Näin se maailma muuttuu Eskoseni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      92
      4706
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3892
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      202
      3758
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      88
      2169
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1951
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1318
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1202
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      159
      1173
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1075
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      924
    Aihe