Taas ketjuja poistettu

Hihhuli jäi kiinni

7

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • :-(

      Terveisiä nimimerkille :-)

    • Sähköteurastaja

      Late posetiivarin apina on taas asialla.

    • s-tuuraaja

      Huomasin että minunkin ketjujani on poistettu, esimerkiksi se, missä annoin linkin Richard Lindzenin haastatteluun:

      http://trainradio.blogspot.com/

      Löytyy, kun sivua kelaa alaspäin. Samalla sivulla on myös Pierrehumbertin haastattelu.

      Mikä tässä on niin vaarallista, että se pitää poistaa? Sekö, että Lindzen toteaa, että ilmastomallit näyttäisivät 2-5 kertaa suurempaa lämpenemistä, ellei niitä olisi rukattu keinotekoisilla kertoimilla?

      Tai ehkä syynä oli tämä linkki FMI:n kustannusten kehitykseen

      http://aijaa.com/v.php?i=008348262045.jpg

      No, osoittaahan se laitoksen kustannusten nousseen mehukkaasti 24 prosenttia 2008-2009.

      Tai sitten se, että kun Sähköteurastaja kysyi, mitä palveluksia Pachauri on tehnyt Suomelle, ja vastasin: "Karhunpalveluksia".

      Herkkähipiäistä porukkaa.

    • Sähköteurastaja

      Kiinnittäkäämme huomio taas % laskuihin, joista olen usein varoittanut palstalla.
      Eli linkissäsi FMI kustannuksista.
      Sää ja turvallisuus -1%
      Tutkimus ja kehitys 12%
      Hallinto ja esikunta(sic?) 8%
      Jollain ihmeellisellä ilmastomallilla FMI saa rosenteistaan mielettömän
      6 prosentin kokonaiskasvun.
      Voiko joku kertoa mitä rosenttilaskua harrastavat, onko se samaa kuin opetettiin kansakoulussa? Täh? Tarkoitan että oliko Ojalan laskuoppi väärässä.

      Ja vielä esikunta, kuten parhaassa natsibunkkerissa.

    • Ilmastotieteilijä

      Taytyypä antaa haiseva vastalauseeni koko Suomi 24:n ylläpidolle tässä aihepiirissä. Te annatte muutaman seinähullun tuhota koko palstan.

      Epäilen, että tuo eräs ympärivuorokauden tätä palstaa TERRORISOIVA kirjoittaja ( "hohheli"..."merenpinta nousee" jne ) on Suomi 24:n moderaattori. Asialle pitäisi tehdä jotain. Tällaisena tämä palsta on täysin ala-arvoinen, kuin jonkun mielisairaalan suljetun osaston touhua. Syyllinen on mitä ilmeisimmin nimenomaan palstan moderaattori.

    • "olet SAIRAS!"

      ja 100 peukkua.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      265
      17199
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5536
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2595
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      16
      2087
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1778
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1013
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      961
    8. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      909
    9. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      904
    Aihe