Voi Suomen maata, kun et etsikkoaikaasi tuntenut
Minä saavun pian, aivan pian minä tulen ja noudan omani kotiin. Mutta vielä sitä ennen, sitä ennen minä vedän jokaista armosta puoleeni. Minä annan tuulen ja tuiverruksen! Minä annan vielä viimeisen mahdollisuuden kääntyä minun puoleeni. Vielä, vielä on aikaa kääntyä minun tyköni. Mutta aikaa on vähän, sitä ei ole hukattavaksi!
Ei ole aikaa nauttia maailmasta, ei ole aikaa elää itselle ja ajatella, myöhemmin minä käännyn. Pian ei ole enää maailmaa,
ei yhteiskuntaa, ei sellaista, jollaisena sen tunnemme nyt! Herra on muuttava kaiken, kääntävä kaiken ylösalaisin. Turvatkaa Herraan, turvatkaa yksin Herraan, sillä pian ei ihmisillä muuta turvaa ole! Luottakaa Herran ääneen ja kysykää hänen neuvoaan. Älkää omaan neuvoonne turvatko, sillä se johtaa harhaan. Yksin Herrassa on turva, yksin Jeesuksessa on pakopaikka, johon hänen omansa voivat piiloutua!
On tuleva tuima tuuli! "Siihen aikaan sanotaan tälle kansalle ja Jerusalemille: Kuuma tuuli tulee erämaan kalliokukkuloilta tytärtä, minun kansaani, kohti - ei elon viskaamiseksi eikä puhdistamiseksi. Tuuli, liian tuima sellaisiin, tulee minulta; nyt minä myös julistan heille tuomiot." Jer. 4:11-12.
On loppuva jumalattomien valta, on loppuva pilkka ylimielisten huulilta. Ei Herra salli omiansa loputtomiin sorrettavan, vaan hänen kättensä apu saapuu! Saapuu apu Herran uskollisille, Herran omille, jotka häntä seuraavat. Herra on maksava takaisin ne tuhot, jotka syöjä- ja kalvajasirkka on tehnyt! Tulee tuuli, joka pyyhkäisee jumalattoman mennessään, eikä heille apua ole!
Voi kansaa, voi maata, joka hyvän pahaksi kääntää, oikeuden vääryydeksi, vääryyden oikeudeksi! On kohtaava Jumalan tuomio maata, joka syö maan omien jalkojensa alta, pahojen tekojensa tähden! On synnin mitta kohonnut jo taivaisiin saakka, kuin haaska lemuaa se Herran sieraimissa! Kääntykää, kääntykää, sillä tuomionne on ankarampi kuin Sodoman, Herran vihan on syttynyt kiivaampana kuin Gomorraa kohtaan!
Katsokaa, ei Herran silmät ole suljetut jumalattomien teiltä, ei heidän pahoilta teoiltaan, joita he salassa tekevät. Ei Herran korvat ole suljetut heidän pahoilta suunnitelmiltaan, joita he salassa punovat! "Sentähden, kaikki, mitä te pimeässä sanotte, joutuu päivänvalossa kuultavaksi, ja mitä korvaan puhutte kammioissa, se katoilta julistetaan." Luuk. 12:3.
Herran käsi on painava ylpeän maahan, mutta nöyrän hän nostaa loasta ja tomusta! Nöyrän harteilta hän pudistaa maan tomun ja tarjoaa hänelle juotavaa! Nöyrille hän antaa armon, ja omasta kädestään heitä juottaa, Pyhän Henkensä voimalla ja viisaudella täyttää!
Pian, pian on koittava aika, jolloin on nälkä, jolloin on jano, Herran Sanan nälkä ja jano. Pian on aika, jolloin jumalattomat tarttuvat miehen viitanliepeisiin, joka Herraa seuraa. Pian on aika, jolloin Jumalaton anoo Sanan siementä Herran omalta. Pian on aika, jolloin jumalaton etsii itse hävittämäänsä Sanaa, eikä sitä löydä!
Armonajan kello käy, ja ehtoopuolelle kääntyy. Aika loppuu, huutakaa kaduilla ja toreilla, puhaltakaa pasuunoihin tässä maassa, aika loppuu! Kääntykää, kääntykää Herran puoleen, kun hän vielä armossaan odottaa! Ei ole niin suurta syntistä, ei niin painavaa velkataakkaa, etteikö Herra sitä ottaisi pois, siirtäisi pahoja tekojamme niin kauaksi kuin itä on lännessä, mutta kääntykää, sillä muutoin ei ole uhria meidän velkamme edestä!
Kääntykää Herran puoleen, pukeutukaa säkkiin ja sirotelkaa tuhkaa yllenne! Ajakaa päänne paljaiksi surun tähden, joka maata kohtaa, sillä Herran kiivaus on syttynyt!
Henriikan 23.1.2012 saama
35
790
Vastaukset
- profetaalinensanoma
Erottautukaa, erottautukaa maailman pahuudesta, vaikka se maksaa teille pilkkaa, vaikka se tarkoittaa teille häpeää maailman silmissä. Mutta kerran kirkkaudessa se tarkoittaa teille kirkkainta kruunua, jonka Herra Jeesus on painava päähänne! Älkää välittäkö tämän maailman pilkasta, älkää peljätkö ihmistä, älkää vapisko Jumalattoman edessä, sillä Herra on antava teille voiton, Herra on antava teille iankaikkisen elämän!
Älkää olko niin kuin Lootin vaimo, älkää katsoko taaksenne Sodomaan, älkää itkekö hävityksen tähden, joka tätä maata kohtaa, sillä Herran käsi on koholla tätä maata vastaan. Älkää itkekö rikkauksien perään, älkää voivotelko kaupunkien mennyttä loistoa ja menestystä, kun se kaikki silmienne edessä revitään maahan. Kääntäkää kasvonne Herran puoleen ja anokaa, että hän teidät pelastaa, kiittäkää Herran nimeä, että hän puuttuu jumalattomuuteen, joka tätä maata hallitsee!
Sillä ei Herra ole unohtanut omiensa ääntä, pois se! Sillä rukousten maljat tämän maan puolesta ovat täyttyneet Herran edessä. Lakkaamatta ovat enkelit kantaneet rukousten suloista tuoksua Herran valtaistuimen eteen. Ja Herra on kuullut ja vastaa! Suunsa suurella äänellä hän vastaa, ja tasoittaa tien hänen omiensa edessä. Herra on kuullut, ja voimallaan pyyhkäisee jumalattoman pois kunniansa ilmestymisen tieltä! Pian, pian saapuu Herra, ja hänen kansansa saa nousta häntä vastaan, pilvissä vastaanottamaan Kuningastaan, Herraansa. Teidän toivonne ei ole tässä ajassa, ei tässä maassa, vaan Taivaan Valtakunnassa!
Valmistautukaa, sanoo Herra! Valmistautukaa ja valvokaa, te kaikki jotka nukutte! Pian koittaa Karitsan häät, pian koittaa ilojuhla, jossa raikuu laulu morsiamelle ja sulhaselle! Pian koittaa laulu ja riemu taivaissa, kun morsian saapuu sulhasen tykö! Puhdistakaa vaatteenne Karitsan pyhässä veressä, puhtainta pellavaa valkoisemmaksi, ettei teitä heitettäisi ulos! "Ja hän sanoi hänelle: 'Ystävä, kuinka sinä olet tullut tänne sisälle, vaikka sinulla ei ole häävaatteita?' Mutta hän jäi sanattomaksi. Silloin kuningas sanoi palvelijoille: 'Sitokaa hänen jalkansa ja kätensä ja heittäkää hänet ulos pimeyteen'. Siellä on oleva itku ja hammasten kiristys. Sillä monet ovat kutsutut, mutta harvat valitut." Matt. 22:12-14.
Huutakaa, huutakaa Herran puoleen, ja palvelkaa tämä aika, joka on jäljellä. Älkää mistään huolehtiko, sillä Herra on huolehtiva teidän tarpeistanne. Te Herran omat, itse Kaikkivaltias Jumala on valmistanut teidän viimeiset työnne ja tekonne, ennalta valmistanut! Olkaa uskolliset, kulkekaa sitä tietä, jonka Herra eteenne avaa! Älkää hätääntykö, kun tämä maailma mullistuu, luottakaa Herraan, joka kaiken takana on! Ei Herra hylännyt Lootia Sodomaan, vaan pelasti hänet tuhon alta, niin on Herra pelastava omansa tuhon alta tänäkin päivänä!
Mutta tehkää työtä, tehkää työtä vielä kuin aikaa on, julistakaa ja huutakaa jokaisen kadun kulmassa ihmisiä kääntymykseen, että jokainen, jonka nimi Elämänkirjassa on, astuisi sisälle Jumalan valtakuntaan, kun hetki koittaa!
Älkää säikkykö uutisia sodista, älkää maailman kauhuista, sillä Herra on teidän pakopaikkanne ja linnanne. Teidän turvanne ei ole rahassa eikä kullassa ja hopeassa. Teidän turvanne on Israelin Pyhässä, Kaikkiriittävässä Taivaan ja Maan Herrassa! Kootkaa aarteita taivaisiin! Lisätkää Herran tuntemusta ja tallettakaa Herran Sana sydämenne lehdille! Eläkää tuosta Sanasta ja antakaa sen elää itsessänne!- zdc d v
Mikset saman tien kopioinut loppujakin raamatun lauseita tuohon. Ja sanoisitko äskeisen paahdatuksen ihan parilla selkeällä virkkeellä, ei jaksa lukee tommosia triathlonin pituisia saarnoja
- UskovaM1977
zdc d v kirjoitti:
Mikset saman tien kopioinut loppujakin raamatun lauseita tuohon. Ja sanoisitko äskeisen paahdatuksen ihan parilla selkeällä virkkeellä, ei jaksa lukee tommosia triathlonin pituisia saarnoja
Naseva referaatti:
- Jeesus tulee kohta, tehkää parannus ja katukaa.
- Kääntykään Herran puoleen.
- Pahoille käy huonosti. Uskovan turva on Herrassa.
- Kohta ryskyy, luottakaa Herraan.
Tollei! - Yahushua on Herrani
Tuossa on aito Jumalan viesti meille. Hänen käyttämä suomen kieli on vähän vanhan aikaista, mutta Herralla tuppaa käyttämään vanhanaikaista englannin kieltäkin eräissä kohdin. No senhän ymmärtään, kun hän on ollut mukana maailman menossa aina.
On hyvin mielenkiintoista nähdä, että tuo viesti on sanomansa ja rakenteensa osalta hyvin samankaltaien, kuin ne kirjeet, jotka Herra on sanellut Susanille ja Sabrinalle englannin kielellä. Olen pitänyt näitä aitoina Herran viesteinä ja tämä suomalainen viesti vain vahvistaa asian:
http://end-times-prophecy.com/blog/?p=2838
PS: Jeesuksen alkuperäinen nimi Hänen äidinkielellään on Yahushua. - Tällei!
UskovaM1977 kirjoitti:
Naseva referaatti:
- Jeesus tulee kohta, tehkää parannus ja katukaa.
- Kääntykään Herran puoleen.
- Pahoille käy huonosti. Uskovan turva on Herrassa.
- Kohta ryskyy, luottakaa Herraan.
Tollei!Paremminkin näin:
Yksikään esille tuodusta neljästä kohdasta ei tule toteutumaan.
Myöskään aloituksessa esille tullut,maratonimainen profeetallinen sanoma ei tule
missään muodossa toteutumaan riippumatta siitä,miten sitä halutaan tulkita.
Taitaa muuten tuo Maaningan profetiakin omalta osaltaan tukea aloittajan profeetallista sanomaa?
Tämä vuosi,eli vuosi 2012,taitaa olla eräänlainen,aivan heti kohta pian toteutuvien,
profetoiden,profeetallisten sanomien,ennustusten sekä uni-ja muiden näkyjen juhlavuosi.
Mitähän vuosi 2013 niissä suhteissa tuo tullessaan koska vuonna 2012 ei yksikään
profetia taaskaan toteutunut? - 234rtgfb
Yahushua on Herrani kirjoitti:
Tuossa on aito Jumalan viesti meille. Hänen käyttämä suomen kieli on vähän vanhan aikaista, mutta Herralla tuppaa käyttämään vanhanaikaista englannin kieltäkin eräissä kohdin. No senhän ymmärtään, kun hän on ollut mukana maailman menossa aina.
On hyvin mielenkiintoista nähdä, että tuo viesti on sanomansa ja rakenteensa osalta hyvin samankaltaien, kuin ne kirjeet, jotka Herra on sanellut Susanille ja Sabrinalle englannin kielellä. Olen pitänyt näitä aitoina Herran viesteinä ja tämä suomalainen viesti vain vahvistaa asian:
http://end-times-prophecy.com/blog/?p=2838
PS: Jeesuksen alkuperäinen nimi Hänen äidinkielellään on Yahushua.Onpas vain outoa että ihan aito ja oikea Jumalan viesti on jostain kumman syystä poistettu tuolta hörhösivulta. Ettei vian olisi käynyt niin, että profetian takaraja meni taas kerran umpeen ja tuli kiire poistaa entiset höpinät jotta saadaan uusia tulemaan?
- Yahushua on Herrani
Tuo viesti valmistelee Suomea siihen, että kohta käydään Googin sota ja ydinsota. Suomi säästyy haavoilta, mutta heti sodan jälkeen Venäjä valloittaa Suomen itä- ja pohjoisosat.
Antikrituksen ajoista eli seitsemän vuoden ahdistusten ajoista olemme saaneet kristillisen koettelun kestävän profetia H.D.Holvaisen kautta. Susanin ja Sabrinan todistamissa Herran kirjeissä on kerrottu, että ahdistusten ajat ovat jo alkaneet 2012 ja 2011 oli synnytystuskien vuosi.
Tästä lopun ajan tapahtumista H.D.Holvaisen profetia:
https://docs.google.com/open?id=1XaY3A7pZOrT1oY-N1uk4oYjOOv2WT4c3sHUkyDgEXDQOiriOnGoQjvfqGhLh
Ja tämä Venäjän valloitusretki Suomeen on tässä ja se on hyvin arvostettu kristillississä piireissä:
http://www.kolumbus.fi/gematria/profetia.htm
Nämä profetia alkavat toteutumaan vuoden 2012 aikana ja ihan kohta muutenkin.- tuhat ja yksi
Holvanen taitaa olla jo 111 vuotias ? ( tai syntymästä)?
>> Yahushua on Herrani >>
Ja kerron teille harhanne toteutumattomuuden, ei JOOSUAN nimen muunnoksilla olipa se mikä hyvänsä mitään totuutta uskonharhoissa löydetä.
Todistuksen taakka käy puolellani raskaaksi ku vastapuolella on n, 2000 vuotinen uskonharha ja siitä aikaisaatossa tehdyt tuhannet erilaiset tulkinnat eli valheet valheitten päälle uudelleen muotoiltuna.
Mutta aikia tekee teidän totuutenne valheeksi ja tuossakin on rajattu vuoteen 2012 ja se on helppo odotella tuo vuosi , mutta on se jo nähty ei tuo vuoden odottelu mitään auta uudet valheet teillä on taas sitten esillä. - Tuom.
Holvaisen profetiassa ylöstempaus tapahtui ennen saatanan seitsen vuotista valtakautta. Aikamäärät ovat sitten ihmisten omia tuotteita,
- Yahushua on Herrani
Jeesuksen nimi Hänen äidinkielellä on Yahushua.
Sabrina todistaa Jeesuksen toivetta 21.1.2012, että Häntä rukoiltaisiin Hänen alkuperäisellä nimellä:
"I, GOD, your Heavenly FATHER, call on everyone to pray from today in the Name of YAHUSHUA, MY Beloved SON. The reason for this is that the antichrist will use this name: ‘Jesus Christ’ as his identity in the tribulation, once MY bride is gone. It will be hard, hard times, as never seen on this earth. I have already called many of MY bride to pray in MY SON’S original Name: YAHUSHUA. Make it a habit MY beloved, the Name YAHUSHUA has much strength and is extremely pleasing to ME, your GOD."
http://end-times-prophecy.com/blog/?p=2838
Heprean kielessä kirjaimilla on lukuarvot. Yahushua on lukuna 888. Antikristuksen alkuperäinen nimi on sellainen, että sen luku tulee olemaan 666. Raamatussa täydellisyyden luku on 7 ja Yahushua on yksi yli täydellisyyden eli täydellisyyden yläpuolella. Antikristuksen luku 6:n on alle täydellisyyden.
Sen jälkeen kun antikristus on ottanut vallan, niin hän tulee valehtelemaan olevansa 'jeesus kristus' eli hän valehtelee olevansa 'jumala', mutta hän ei ole sitä. Älkää uskoko antikristusta. Hän hallitsee ahdistusten aikoina vajaan seitsemän vuotta.
Tästä kertoo mm. Pietarin evankeliumi, joka on apokryfikirja:
http://www.apokryfikirjat.com/pietari.htm
Ja antikristuksesta kertoo lisää toinen apokryfikirja Elian ilmestys:
http://www.apokryfikirjat.com/elia.htm
Seitsemän vuoden ahdistusten aikojen lopulla antikristuksen valta päättyy ja meidän Herramme Yahushua kukistaa maan päälle tullessaan antikristuksen ja hänen profeettansa. Yahushua tuomitsee nämä molemmat tuliseen järveen heitettäväksi.- hyvä pysyä
koko Raamatun pyhässä ilmoituksessa eikä mennä näihin "tieto" tuulien valheoppeihin.
- ei valheita enää
Miksi niin paljon kaikenlaisia ennusteita jo kymmeniä vuosia jotka profetoijan mukaan olisi pitänyt tapahtua heti. Mihin uskoa tai kehen, ei ainakaan ihmisiin. Jokainen sanoo viestin olevan Jumalalta mutta kuitenkin vain valhetta. Miksi tänne jaatte kaikki unenne ja näkynne kun ei pidä paikkaansa. Täällä käy lukemassa ihmisiä jotka ovat jopa yliherkkiä ja ahdistuvat valheistanne ja pelkäävät. Kertokaa vasta sitten profetianne kun ne oikeasti pitävät paikkansa. Silloin ne ovat ihan ok.
- KTS (ei kirj.)
"...Ei ole aikaa nauttia maailmasta..."
23.1 jälkeen oon nauttinu siitä jo melkeen kax kuukautta? Koska se nauttiminen oikein loppuu? - Yesjosjashua...
Nyt ollaan nautittu kohta jo kolme kuukautta,eli milloinkahan se nauttiminen todellakin loppuu?
Ja ellei se lopu,niin silloinhan kyseessä on valehtelevan valeprofeetan valeprofetia,ja niinhän ei ikinä koskaan ikinä milloinkaan koskaan voi olla.
Vai voiko ehkä niin kuitenkin kukaties mahdollisesti ehkä olla?- asdfasdfasdfe_Oikea
"Nyt ollaan nautittu kohta jo kolme kuukautta,eli milloinkahan se nauttiminen todellakin loppuu?"
Toivottavasti ei koskaan.. D:
- Suosittelen
"Kääntykää Herran puoleen, pukeutukaa säkkiin ja sirotelkaa tuhkaa yllenne! Ajakaa päänne paljaiksi surun tähden, joka maata kohtaa, sillä Herran kiivaus on syttynyt! "
Tuota on kyllä pakko suositella lämpimästi kaikille uskoville. Samalla kehotan myymään kaiken maallisen omaisuuden ja luopumaan työpaikasta sekä lahjoittamaan koko omaisuutensa köyhille, kurjille ja nälkäisille avuntarvitsijoille, koska näin oikean uskovan ja Jeesuksen seuraajan kuuluu tehdä!
Oletteko siis oikeita uskovia Jeesuksen seuraajia, vai tyhjänpuhujia?- merim.raimo
Sinà joka suosittelet. Oletko Jeesuksen seuraaja? vai tyhjànpuhuja ?
- 123rtgf
merim.raimo kirjoitti:
Sinà joka suosittelet. Oletko Jeesuksen seuraaja? vai tyhjànpuhuja ?
Nuohan ovat yksi ja sama asia.
- sanansa
Mahtavaa jo saa riittää tallominen oikein odotan aikaa jolloin tämä toteutuu,sitäpaitsi vahvistan sinun saamasi sanan,näkyni temppelistä ja kellosta sekä rististä sai sanasi kautta vahvistuksen.
Itse marraskuussa näin ;
Oli temppelin portaat kiipesin niitä,maasta nousi iso kellokoneisto jonka vanhat viisarit käänettiin oikealle laidalle,eli puolet ajasta on enään jäljellä,katsoin alas ja siinä valkoisella ikkunan puitteella oli kaunis puinen risti jollaista en ole maanpäällä nähnyt,se oli niin kaunnisti hiottu ja puu oli kaunista,syistä ja kiiltävää mahonki puuta.Kiitos että laitoit sanasi tänne se vahvisti näkyäni. - Miten on?????
Kun tällä hetkellä vaahdotaan Suomea tänä vuonna koskevasta profetiasta,niin onko se jatkoprofetia tälle vuotta 2012 koskeneelle profetialle?
- MachWarrior.
ei vaan profetiaa jatketaan joka vuosi uudella, ja sanoma on aina sama
tuo vuodatus voidaan tiivistää
- Jeesus tulee kohta, tehkää parannus ja katukaa.
- Pahoille käy huonosti. Uskovan turva on Herrassa.
ei olisi tarvinnut noin pitkää liirumlaarumia
- ..........
On erottelun vuosi, vuosi 2013. Tiedä kenen joukoissa seisot!
- Eroittelija.
Kuinkahan mones erottelun vuosi nyt on menossa ja kuinka kauan niitä vielä tulee jatkumaan?
No,tällaisia erottelujen vuosia tullee jatkumaan aina hamaan maailman tappiin asti riippuen siitä,että ketkä sellaiseen haluavat uskoa.
On siinä muuten sukupolvelta toiselle pähkäilemistä että keiden joukoissa seisoo
ja keiden ei! - ...........
Sinulla Erottelija on omassa elämässäsi päätösten vuosi. Mitä pilkkaat, tulee pilkkaamaan sinua. On aika katsoa mikä elämässäsi on pysyvää, ja mikä sortuu jos sitä ravistellaan? Sillä ravistus on tulossa.
- Rukoileva ortodoksi
Valheellinen on jokainen profetia joka lopun ennustaa, sillä ei sitä hetkeä voi tietää, kuin Isä Jumala yksin. Lopun aikoja olemme eläneet jo siitä asti, kun Kristus kohosi taivaisiin. Näin kirkkomme opettavat. Yhtäkään näistä profetioista eivät ole vahvistaneet Pyhä Ortodoksinen tai Pyhä Roomalaiskatolinen kirkko, jotka ovat ainoat Kristuksen alkuperäisen kirkon tradition seuraajat ja siten korkeimmat totuuden auktoriteettimme maan päällä. Rukoilkaa siis Jumalansynnyttäjää, kaikista puhtainta ja siunatuinta Neitsyttä Mariaa, Taivaan kuningatarta! Tuntemalla Marian tunnette Kristuksen sydämen, ettekä enää eksy harhaan!
- PoisPimeys!
Missä kohden Raamattu kehoittaa meita rukoilemaan tai palvomaan Mariaa, ihmistä, tekemään jumalankuvia, missä kohden Taivaassa on Kuningatar! Siinä sitä traditiota, mutta kenen traditiota. Yksi on välimies, Jeesus Kristus!
- Rukoileva ortodoksi
Kirkko on ollut olemassa jo kauan ennen Raamattua. Kristinusko perustuu Kristuksen kirkkoon. Raamattu on tehty kirkolle, kirkossa luettavaksi ja kirkossa tulkittavaksi. Raamattu ei ole missään kohdin ristiriidassa kirkon kanssa. Jos yksinäinen, pieni ihminen lähtee tulkitsemaan Raamattua ilman kirkon traditiota, ei siinä voi kuin eksyä. Näin ollen kirkko menee yksittäisten Raamatun tulkintojen edelle, sillä vain kirkon opetus voi avata portin todelliseen Pyhyyteen ja sen oikeaoppiseen ymmärtämiseen.
- porttokirkkokat/lut
Rukoileva ortodoksi kirjoitti:
Kirkko on ollut olemassa jo kauan ennen Raamattua. Kristinusko perustuu Kristuksen kirkkoon. Raamattu on tehty kirkolle, kirkossa luettavaksi ja kirkossa tulkittavaksi. Raamattu ei ole missään kohdin ristiriidassa kirkon kanssa. Jos yksinäinen, pieni ihminen lähtee tulkitsemaan Raamattua ilman kirkon traditiota, ei siinä voi kuin eksyä. Näin ollen kirkko menee yksittäisten Raamatun tulkintojen edelle, sillä vain kirkon opetus voi avata portin todelliseen Pyhyyteen ja sen oikeaoppiseen ymmärtämiseen.
Roomalaiskatolinen ja ortodoksikirkko ovat PAKANA kirkkoja suoraan Babylonista. Raamatussa ei puhuta kirkosta vaan seurakunnasta ja siellä kielletään epäjumalien palvonta(mm. paavi, pyhimykset, Jumalan äiti, reliikit, ikonit). Raamatussa ei mainita sakramenteista, jotka EIVÄT PELASTA vaan yksin Jeesus. YKSI on välimies Jumalan ja ihmisten välillä ja hän on Jeesus, amen.
- tuhat ja yksi
porttokirkkokat/lut kirjoitti:
Roomalaiskatolinen ja ortodoksikirkko ovat PAKANA kirkkoja suoraan Babylonista. Raamatussa ei puhuta kirkosta vaan seurakunnasta ja siellä kielletään epäjumalien palvonta(mm. paavi, pyhimykset, Jumalan äiti, reliikit, ikonit). Raamatussa ei mainita sakramenteista, jotka EIVÄT PELASTA vaan yksin Jeesus. YKSI on välimies Jumalan ja ihmisten välillä ja hän on Jeesus, amen.
Kauneimmillaan näytelmäesitys on Ordotoksi kirkossa.
Kaitpa siellä on ,kultaa,mirhaa ja suitsuketta.
Sen seremoniasta vieläkin aivan kuin kuuluisi Egyptin Jumalien Ra, Is, ja Horus kultti ja oikein kun silmät ummistaa kuuntelee ja kuvittelee niin siellä se vielä elää. - KTS (ei kirj.)
porttokirkkokat/lut kirjoitti:
Roomalaiskatolinen ja ortodoksikirkko ovat PAKANA kirkkoja suoraan Babylonista. Raamatussa ei puhuta kirkosta vaan seurakunnasta ja siellä kielletään epäjumalien palvonta(mm. paavi, pyhimykset, Jumalan äiti, reliikit, ikonit). Raamatussa ei mainita sakramenteista, jotka EIVÄT PELASTA vaan yksin Jeesus. YKSI on välimies Jumalan ja ihmisten välillä ja hän on Jeesus, amen.
Jos tarkkoja ollaan niin Raamatussa ei puhuta sen paremmin "seurakunnastakaan", vaan "Ulos kutsutuista" (Eccles).
Teijän lössi ei kuitenkaan lähde ulos kuolevaisesta, katoavaisesta maailmasta, vaan vaihtaa katoamattoman, katoavaisuuteen, kristillisen yhteisön lihalliseen valtioon (Israeliin) ja Kristuksen antikristukseen.
- niinmutta
Rajua tekstiä mutta niin mutta..
- Mutta myös.
No,olipa tosi rajua tekstiä mutta se mielikuvitus teettää kaikenlaista...
- 12447
Mutta, mutta, mutta.
- Mutumutumutu.
Minulla on sellainen mutu-tunne,ettei tämä profeetallinen sanoma pidä paikkaansa.
- Tarvitset
Tämä pitää paikkansa. Ota yhteys tänne. Et pety.
Psykoterapia Helsingissä
Psykoterapiapalvelut nuorille ja aikuisille. Varaa aika sivuiltani.
jarmopekkanen.kotisivuni.org
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731930Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471217
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462