Jumalan ongelma monien ihmisten osalla:

Miten uudistaa

pässejä, jos tahtovat vain puskea eikä uudistua hyvän Paimenen lampaiksi. Taivassa iloitaan hyvästä pyhästä mielenlaadusta ja runsaasti annetaan nöyrille uudistusta ja vanhurskautta janoaville.

5

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuhat ja yksi

      Onko se sukupuolesta kiinni ?
      pässejä,lampai

      Oletko tullut ajatelleeksi ,jos Jumala olisi sellainen kun Kristinusko uskoo , niin hän kyllä kertoisi valituilleen asiat.
      Mutta kun ei oo niin ei kerro kenellekkään mitään !

      • asenteesta on kinni

        ihmisten Jumala-suhde Jeesukseen! Joka tahtoo hyvää, sitä saa. Joka tahtoo vinoilla, saa sitten vinoilla ihan yksikseen.

        Autuaat ne, jotka ovat nöyriä lapsenkaltaisia Jeesukseen turvaavia pyhiä.

        Kun Jeesuksen sanoja lukee, niin autuas se, joka uudistuu sydämeltään ja sielultaan ja mieleltään Herran opetuksen kaltaisuuteen, sillä saa hyvän siunauksen armoliitossa tullessaan totuuteen ja sydämensä ympärileikkaukseen.

        Tietysti ihmisellä voi olla syystä tai toisesta erilaisia kapinavaiheita, mutta niistäkin voidaan uudistua jos tahdotaan syystä tai toisesta, ja taivaassa iloitaan, kun parannusta yksikin tekee.

        Monia kutsutaan ja autuaat saavat maistaa Jeesuksen antamaa hyvää totuudellista sanaansa.


      • OinasXXX

        Seurakuntaa kuvaa MORSIAN

        aika outoa, et ymmärrä raamatun symboliikkaa ja niin paljon on tullut tuota kurapaskaa vuosikaupalla - siis silti on pätemisen tarvetta riittänyt

        HAHAHAHA


      • noinko toivot
        OinasXXX kirjoitti:

        Seurakuntaa kuvaa MORSIAN

        aika outoa, et ymmärrä raamatun symboliikkaa ja niin paljon on tullut tuota kurapaskaa vuosikaupalla - siis silti on pätemisen tarvetta riittänyt

        HAHAHAHA

        itsellesi tehtävän? Uusi Jerusalem on Yljän Morsian, ja monia kutsutaan hääaterialle. Tuonela ei sano: "jo riittää, eikä tulikaan".


    • tietysti on monta

      vaaraa täällä maailmassa Jumalan lupauksen lapsilla: epäusko ja halut ja murheet ja vainot. Kuitenkaan yksikään näistä ei voi hyvään maahan pudonnutta Jumalan Siementä voi tehdä tyhjäksi, koska Isä taivaassa on uskollinen sitä hyvää armoaan tavoitteleville ja totuudessa vaelluksensa tahtoville nöyrille lapsenmielisille.

      Ymmärrän hyvin lihan heikkouden ja Hengen mielen halun hyvän hedelmän tuottamiseen, näin uskon vaikka itse sen esille tuonkin. Toki on vaikea ehkä käytännössä vaeltaa Jumalan tahdossa, sillä kuulemmeko seurakunnissa äänensä ja onko Herran Henki johdossa vai oven ulkopuolella on se vakava kysymys Laodikealle ja myös tämän ajan seurakunnille, sillä kyllä ihmiset osaa uskontoa pyrittää ja nähdään Jeesuksen ajalta ja myös nykyisestä ajasta, joka on paljon pahempaa Herra omien sanojen mukaan, jopa kysyi Mestari "mahtaneeko löytää uskoa ..."

      Varmaa on kuitenkin se, ettei hyvä uskollinen ja luotettava Jumala ole muuttunut vaikka aika on vaikea. Uskotaan Jumalaan ja rakastetaan Jeesusta tekemällä opetuksensa muaa ja täytytään Pyhällä Hengellä ettei lihan teot tule uskonnollisesta mielestä vaan Hengen vaikutuksesta ja totuuden pyhityksesta ja Jumalan kirkkaudesta, kuten on kirjoitettu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      81
      1973
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      109
      1705
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      180
      1286
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      225
      707
    5. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      698
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      666
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      56
      610
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      199
      566
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      508
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      472
    Aihe