http://keskustelu.suomi24.fi/node/12346398
Muistuttakaamme palstahäirikköä tästä häpeällisestä murskatuksi tulemisesta aina kun hän kehtaa tänne enää kirjoittaa!
Bg-ope MURSKATTIIN kreationismipalstalla
11
272
Vastaukset 11
- Tuttumie5
Sulla on kusta päässä, siis miksi teet ongelmastasi yleisen?
- huhhu
Bg-opettaja on näillä palstoilla yksi parhaista ja johdonmukaisimmista kirjoittajista. Tuossa, missä väität hänen tulleen murskatuksi, sanotaan itse asiassa vain, että epätieteellinenkin huuhaa pitäisi hyväksyä tieteen kanssa samanarvoiseksi tiedonlähteeksi. Eipä juuri muuta.
En näe ketään muuta murskattavan tuossa keskustelussa kuin JC:n. Bg-ope ei itse ole edes osallistunut koko keskusteluun.
- Kyllästynyt
Ilmeisesti väärä linkki. Laittamassasi linkissä joku nimimerkki JC antoi itsestään reppanan mielikuvan. Tiedä sitten, häpeääkö hän.
Bg-opea tuskin on murskattu, mutta vaikka jossain keskustelussa olisikin, eikö sen jälkeen pitäisi kehdata kirjoittaa? Onko tämä joku kilpailu, jossa on voitettava? Keskustelu on keskustelua, ei sotaa. - Epäjumalienkieltäjä
Sinä päivänä kun nimimerkki *JC murskaa loogisin ja ymmärrettävin argumentein jonkun bg-open tasoisen keskustelijan lähden pyhiinvaellusmatkalle Compostelaan rukoilemaan, että minäkin tulisin uskoon. Olen kuitenkin varma, että matka jää tekemättä.
- Kalju Pitkätukka
Bg-ope epäilemättä murskataan kreationistien kanssa käydyssä väittelyssä samaan tyyliin kuin varastettua takkia takaisin saarnamieheltä noutamaan(kesken seurapuheen) mennyt retkue kirjassa/elokuvassa Siunattu hulluus.
Argumentoinnin kanssa tällä murskaamisella ei ole mitään tekemistä. - Kalju Pitkätukka
Löytyihän pätkä juutuupiistakin:
http://www.youtube.com/watch?v=16hdjyP4Zjc Vai notta oikein murskattiin :)
Nyt on Jeesus Christin viestiin vastattu (kun huomasin vasta viiveellä että oli omin päin aloittanut uuden ketjun tekemästäni haasteesta).
Katsotaan nyt miten vastaa. Minulla on kone vasta lämpenemässä kunnon väittelyyn / keskusteluun.Tuossa vielä linkki alkuperäiseen keskusteluun, jossa haasteen annoin. Kreationistit haluavat että evoluution opettaminen biologiantunneilla lopetetaan. Kyselin perusteiden perään, jolloin keskustelu loppui kreationistien puolelta siihen.
http://keskustelu.f.fi/node/12343962/#comment-68660070bg-ope kirjoitti:
Tuossa vielä linkki alkuperäiseen keskusteluun, jossa haasteen annoin. Kreationistit haluavat että evoluution opettaminen biologiantunneilla lopetetaan. Kyselin perusteiden perään, jolloin keskustelu loppui kreationistien puolelta siihen.
http://keskustelu.f.fi/node/12343962/#comment-68660070Toimiva linkki:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12343962/#comment-68660070marsunkiillottaja kirjoitti:
Toimiva linkki:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12343962/#comment-68660070BG-OPE on todellakin eräs järkevimmistä, joten aika mahdoton saada hänet "murskattua".
Mutta kuten uskovien mielenlaatu nähdään, kuten että JAAKOB on päihittänyt ateistit 16-0 niillä lausunnoillaan, jotka ovat kuin harhaista mielikuvaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Uskallanko laittaa sulle viestiä?
Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S58800- 34795
Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125746- 91679
- 31612
- 40537
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.71506Lehtikankaan oppilas kuolema
Mistä lie tyttöparka löytyny, mikä ajaa tekemään itsemurhan tuon ikäsenä 😞9502Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle63499- 42499
- 45426
- 57419
Nyt kaatuu Kuisla
Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee24410- 72403
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.23398Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev103398- 34398
- 38394
- 39393
- 35387