Ateismin perusopintokokonaisuus

Aate Isti

Suomessa on kehitetty Tieteeseen perustuva yliopistotasoinen Ateismin Perusopintokokonaisuus.

Tieteeseen perustuvia uudenaikaisia menetelmiä ovat mm:

- TaroT
- TeeLehdistäEnnustus
- KahvinPuruAnalyysi
- Tieteellinen Venustelu Kuutamolla
- RäpylästäEnnustelu
- Laadullinen Noppa-Analyysi
- SatunnaisArvailun Kritiikin Kumoamisen Perustelusysteemi perustuen Satunnaisiin Arvauksiin
- Hatusta vai Hihasta - päätelmäsysteemi

Opinnot antavat valmiudet toimia Valtion KriminaattiPsykolopaattipolistologina, joka tekee Loistavia Päätelmiä Ihmisten Syyllisyydestä sen mukaisesti mitä Viiripää-Opistosta valmistunut Politologinen Päättäjä vaatii.

Nykyiset Tieteelliset KriminaattiPsykolopaattipoliisilogia-menetelmät on rakennettu kehäpäätelmäkyselysysteemiksi, jolla voidaan osoittaa kenet tahansa syylliseksi ihan mihin tahansa riippumatta siitä vastaako syytetty vai ei.

Valmistuttuaan Lailliseksi KriminaattiPsykolopaattipolistologiksi saa Vallan osoittaa kenet tahansa syylliseksi ihan mihin vain halua ja sen myötä Itsetunto kasvaa mittaamattomiin, sillä Rajaton Valta Ihmisten manipuloinnissa on osoittanut Suomessa jo monta kertaa voimansa ja suomalaisen oikeusvaltion toimintaa ihastellaan jo maailmanlaajuisesti.

Maailmanlaajuisen ihastelun huomaa siitä, että Suomi on rajattu ulos yhä useammista kansainvälisistä systeemeistä.

Alan perusopinnot koostuvat Ennustamisen Perusopinnoista, joihin pääset mukaan vaikka http://www.utu.fi/fi/yksikot/ffrc/Sivut/home.aspx

Uusimpana Ennustamisen kohteena ovat sivuston mukaan "Pirulliset ongelmat", joten aivan äkkiä ei Ateismi-opintojen tutkimusaiheet näytä loppuvan.

Omat Tarot-kortit mukaan.

1

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      90
      3080
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      69
      2360
    3. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      27
      2193
    4. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      79
      1648
    5. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      388
      1543
    6. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      59
      1402
    7. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      90
      1332
    8. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      23
      1214
    9. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      56
      1159
    10. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      48
      1094
    Aihe