Katolisten pappien suorittama pedofilia keskusteluun Italiassa

yxz

YLE uutisten mukaan: laaja lasten seksuaalinen hyväksikäyttö on nostettu yleiseksi keskustelun aiheeksi laajasti Italiassa. Lapsia on käytetty hyväksi messun aikanakin, ja heitä on uutisten mukaan käytetty hyväksi, myös joidenkin satanistisiksi luonnedittujen tilaisuuksien yhteydessä kirkossa. Lasten hyväksikäyttö on katosessa kirkossa laaja alaista.

5

325

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hipe

      Sääliksi käy näitä uhreja. Uskonnon (ja ateismin) taakse on helppo piilottaa vaikka mitä hirmutekoja.

      • Kerrotko mitä tämä hirmutekoja takanaan piilotteleva -ismi on? En ole ennen siihen törmännyt...


    • Chloe1

      Sitä se selibaatti aiheuttaa. Jumala on antanut ihmisille myös seksuaalisen tarpeen - niin kuin janon ja nälän -ja kun se pakolla tukahdutetaan, tulos on helposti ja ymmärrettävästi traaginen.

    • Evankelisluterilainen nuori

      kaksinaismoralismi ärsyttää !!! Lisäksi katolinen kirkko käyttää valtaansa asioissa jotka eivät kirkolle kuulu (mm. elokuvasensuuri). Katsoisivat eka peiliin ja toimisivat vasta sen jälkeen. Pedofiili-/kaappihomopapit ovat todella ääliöitä ja uskonon varjolla on aina tehty maailman hirveimmät rikokset.

      Tässä esimerkki katolisen kirkon kaksinaismoralismista:

      http://keskustelu.suomi24.fi/node/8425023

      • 2 pikkutyön äiti 28-vee

        papit nostavat ison mekkalan sellaisesta jota ei edes tapahdu (esim. seksikohatus leffassa) mutta salailevat niitä hirmujuttuja joita TAPAHTUU OIKEASTI heidän itsensä taholta (esim. pappien pedofilia lapsia kohtaan). HIRVEETÄ että tälläistä tapahtuu eikä kukaan puutu siihen !! Sääli uhreja !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      94
      5392
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      56
      4171
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      29
      2312
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2148
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1825
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1484
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      33
      1322
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1128
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      22
      1028
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1021
    Aihe