Piraattipuolue vaatii opetusohjelmaan muutosta:
- Sosialismi (hyvinvointivaltio) on rahanahneiden virkamiesten organisoimaa veronkiskontaa. Opetusohjelma ja poliittiset oppitunnit (ET, historia...) on sisällöltään epätieteellistä ja politisoitunutta propagandaa
- Koulujen opettajat ovat virkamiehiä jotka haluavat lypsää veronmaksajien rahat eri tekosyillä. Paras järjestelmä on yksityiset koulut ja yksityiset sairaalat.
- Opettajat puhuvat pehmoisia koskien hyvinvointivaltioa saadakseen rahaa kuntaveronmaksajilta. Opettajat siis valehtelevat lapsille saadakseen verorahoja.
- Opettajille ei aina tarvitse puhua totta. Sensuuriyhteiskunna on oikein valehdella opettajille.
Muutos ET:n sisältöön
10
828
Vastaukset
- fakta faktaa
Luuletko että ahneet virkailijat haluavat muuttaa omaa huijaus-ohjelmaan? Ei vaan he pitävät kynsin hampain kiinni viroistaan:
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8534090/40371558 - piraatit.fi
Tieteen ihmiskäsityksen mukaan ihminen on itsekäs, koska evoluutiossa vain riittävän itsekäs on selvinnyt ihmislajinkin historiassa:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8366888- yhteiskuntatieteilij
ET:hen ja yhteiskuntaoppiin on syytä tehdä näitä korjauksia joissa sosialismin tieteellinen luonnehdinta on oikein.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8097902 - sfdsdfsfd
yhteiskuntatieteilij kirjoitti:
ET:hen ja yhteiskuntaoppiin on syytä tehdä näitä korjauksia joissa sosialismin tieteellinen luonnehdinta on oikein.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8097902Kirkon ja SPR:n hyväntekeväisyys-kampanjat ovat vain sumutusta, savuverho jonka takana vasemmisto-rikolliset voivat jatkaa veronkiskontaa. Kirkon ja SPR:n jakelemat hyväntekeväisyyspaketit on rahoitettu yrittäjiltä riistetylllä verorahalla, ja on oikein kupata sosialistin rahat, joten ne paketit tulee ehdottomasti hakea pois jos niitä jaellaan. Yksi hyvä keino olisi laittaa vasemmistolaiset korvausvelvollisuuteen niille joilta ovat verorahat riistäneet.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8675168
Ainoaa oikeata hyväntekeväisyyttä on oikeistopuolueiden tukeminen (matalaverotus)! - .......---..........
Ihminen on sosiaalinen eläin. Miten olisi evolutiivisesti hyödyllistä olla itsekäs?
- seepra22
.......---.......... kirjoitti:
Ihminen on sosiaalinen eläin. Miten olisi evolutiivisesti hyödyllistä olla itsekäs?
Myö Zeebra on sosiaalinen eläin ja samalla itsekäs
- lkjlkllk
Piraattipuolue tarvitsee 50% äänistä ennekuin se voi saada uudistuksen läpi
- Mitäs piraatit
Mitäs piraatit? Piraatihait ovat merenpetoja. Piraateiksi kutsuttiin ennen merirosvoja. Kai piraatit vieläkin ovat merirosvoja Somalian rannikolla.
- osottava.
toivottavasti ko muutos tulee pian
- Pirates-R-Us
Piraattien tavoitteena on
- kupata sosialistihallinon rahaa hakemalla virkoja
- asettaa vasemmistolaiset rikosoikeudelliseen edesvastuuseen omistus- ja ansaintaoikeuden loukkaamisesta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1197041KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4046753Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693413Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521302976Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092564Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään432124- 1251864
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211727Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821397- 741287