Miten voi nauramatta katsoa miestä joka on alle 175 cm ja kun se yrittää pönkittää mahtavuuttaan kulkemalla yliryhdikkäästi ja kenties käyttää vielä pituutta lisääviä kenkiä.
Kyllä miehellä täytyy pituutta olla n 190cm, sitten kääntyy jo tyttöjen päät. Lyhyistä ei ole muuhun kun teräslastalla siivomaan kävelykatuja liiskaantuneista purkanjämistä pois.




Paskat
Mitä pitempi pylväs, sitä himmeempi lyhty.Maasta se
pienikin ponnistaa. Auts, hyökkäys on paras puolustus...Ei se ole kompensaatiota jos kulkee pystypäin. Se on vain sitä että tietää olevansa riittävän hyvä itselleen ja myös muille.
Enpä
Tiedän kasapäin seksikkäitä, lyhyitä miehiä. Minusta lyhyissä miehissä on parhaimmillaan jotain erikoista, yksilöllistä ja vetoavaa. Pidän miehistä, jotka eivät lannistu pikkuasioista.170 cm:
http://www.contactmusic.com/pics/l/richard_hammond_261107/richard_hammond_5059579.jpg
167 cm:
http://www.celebritywonder.com/picture/Chris_Kattan/ChrisKattan_Grant_11369883.jpg
164cm
http://www.canadianactors.info/Michael_J_pointSHOP.jpg
177cm
http://showbiznewsblog.com/wp-content/uploads/2010/05/sean-penn.jpg
Pari
tuli vielä mieleen...173cm
http://www.rankin.co.uk/portfolios/portraits/250_ROBERT_CARLYLE.jpg
174cm
http://www.thisishowyoudoit.com/blogimages/jack-bauer.jpg
Olishan näitä listata vaikka koko ilta :D
http://www.funkymonks.com.ar/kiedis_white.jpg
♥
Palstan nimi on
ihannemies ei epäihannemies. Äl siis suotta anna purkankerääjän häiritä seksuaalisifantasioitas vaan fantasio ennempi siittä pitkästä pappa betalar komistuksesta ja jumaloi hänt.Se ei
se mies joka yrittää pönkittää mahtavuuttaan vaan sinä siinä miehen vierellä.Vähän niinkuin tyypit, jotka ottaa dopermanneja ja rottweilereita omaa egoaan ja statustaan kohottamaan, eivät osaa hoitaa tai kouluttaa niitä ja seuraukset tiedetään.
Sama juttu näissä mieshommissa. Ja tämän sanoo nainen, joka on näitä nähnyt.
Minä en ainakaan tarvitse pitkää miestä vierelleni egoani parantamaan, olenhan aivan mahtava näky yksinänikin ;D Siihen on viereen kaiken kokoiset vaan bonusta ;)
Miksi...
...pitää NOIN rumasti sanoa. Hei halloo, käyttäytymistä voi arvostella, mutta minkä kukaan pituudelleen mahtaa. Minäkin pidän pitkistä miehistä...voi käyttää korkkareita, muttei yhtään kielteistä ajatusta lyhkäsiä miehiä kohtaan. Ketterämpiä sängyssä...kuin yli 190cm:-)Joo, en
minäkään mollaa lyhykäisempiä, vaikka pitkistä enemmän pidänkin. Mitä ketteryyteen tulee, oma 187-senttinen uros on yllättävän ketterä... ;-) Ja kun painoa on samassa suhteessa eli mies on iso, voi sitä hekumaa... Kyllä sellasen alle kelpaa jäädä ;-)Yliryhdikkäästi kulkevat pönkittäjät ovat hassuja, vaikka yli 190 senttisinä.
Voit mennä vaikka näytelmäkerhoon opetellaksesi tuota kysymääsi pokanpitoa. Ties vaikka olisi lyhyt mies kurssinvetäjänä.
älä
anna tuollaisten pinnallisten tyyppien lannistaa!Itse oon 168cm nainen ja mulla on ollut lyhyitä ja paksujakin miehiä, mulle on oikeestaan ihan sama minkä näköinen mies on muuten, mutta silmien pitää olla "sielukkaat", sellaiset eläväiset ja iloiset säihkysilmät pitää olla. Ja sen saa ihan positiivisella asenteella.
Moni on ihmetellyt, miksi minä en ota komeita miehiä kun ulkonäköni puolesta saisin.
Juuri ne kansikuvapojut on yleensä koppavia ja töykeitä suu mutrussa kulkevia ja luottavat vaan siihen, että heidän viimiseen asti sliipattu ulkonäkönsä on tarpeeksi.
Mutta se vaan ei ole, muutakuin tietty samanlaisille tyhjäpäänaisille, antaa heidän vaan olla keskenänsä sitte, mä otan ne suloiset säihkysilmät.
Sääliksi käy sitä pitkää miestä johon sinä keltaiset tekohampaas tarraat :DDDD
No
190 jo kiva mitta mutta kyllä pääll 180cm on jo aikamoinen kaappi :)Pitkät miehet
Pitkät miehet parhaita!!Itse olen lyhyt nainen ja kerran yritin seurustella lyhyen miehen kanssa ja tunsin itseni jättiläiseksi miehen vieressä vaikka olen vain 165 cm ja s-kokoa.
Nykyinen mies yli 180 cm. Ihanan turvallinen olo kun saa käpertyä pitkän ja turvallisen miehen kainaloon <3
Ha hah
Entä mihin kelpaavat kaltaiseni rajatapaukset? Kun toi ihminen painuu pari senttiä kasaan päivän aikana, ja mun aamupituus on vähän päälle 176 senttiä (mitattukin on) ja iltapituus vähän päälle 174... Tarkoittaako tää, että aamulla mulle ei naureta, iltapäivällä jo vähän tirskahdellaan, ja illlalla täytyykin sitten piiloutua jonnekin kadunkulmaan purkanjämiä korjaamaan, jotta herkkä itsetuntoni ei joudu kokemaan Annikan hirmuista naurunremakkaa?Aloittajalta aika kehno provo.
Liian pitkä
Jaa, minulle taas ihan hyvin nuo 173 - 180 cm miehet menevät. Kun taas yli 185cm mennään niin mies on minulle jo liian pitkä. Minulle riittää että mies on minua pitempi mutta ei kuitenkaan niin pitkä että pitää niskojaan taittaa miestä kattoessa....Annika
Miksi sinä kirjoitat selvästi tarkoituksena loukata ja mollata lyhyitä miehiä? Minusta sinun pitäisi kysyä sitä itseltäsi. Ehkäpä oletkin yli 190 Antti, jolla on huonoja kokemuksia tyttöjen kanssa.Minä olen lähes parimetrinen mies ja minä olen selvästi jo liian pitkä naisten makuun. Ymmärrän hyvin vastaavasti "liian lyhyen" miehen ongelman. Minä antaisin mielelläni pituudestani 10 cm jollekin sitä tarvitsevalle mielellläni.
Ryhdikkäässä kulkemisessa ei ole mitään väärää tai moitittavaa. Omasta selkärangasta on syytä huolehtia, koska aika tekee tehtävänsä.
Sen kyllä myönnän, että lyhyen miehen on syytä olla varovainen korkokenkien käytön kanssa. Kun korkokengän huomaa, säälikomponentti kasvaa häiritseväksi.
jösses
mulle kyllä kelpaisit jo et ole liian laiha,,,heippa
Noin 12% suomalaisista naisista haluaa 170-175 cm miehen itselleen tilastojen mukaan. Joten Suomessa on paljon naisia jotka haluaa itselleen 170-175 cm miehen ja tämän näkee myös katukuvassa. Tuon tuosta tulee vastaan toinen toistaan kauniimpia naisia joilla on noin 170 cm mies. Yli 195 cm miehet varsinkin vaaleat ovat AINA ilman naista!snifff
Olen 172 cm pitkä mies ja 80kg ja semi-lihaksikas, olen nähnyt tod monta mua pitempiä miehiä jotka ovat kukkakeppejä ja huonoryhtisiä, mutta nyt musta tuntuu että mustakin on vain purkanrapsuttelijaksi :S-pidemmät kaatuu korkeammalta :P
Pituudella ei väliä
Varsinkin pienikokoiset 155-165 cm pitkät naiset harvoin vaativat yli 190 cm miehenköriläitä. Paljon tärkeämpää ainakin minulle on luonne ja komeat, persoonalliset piirteet. Usein lyhyet miehet ovatkin todella persoonallisia ja miellyttäviä silmälle.Alle 175 cm miehet, minä ainakin katson teidän perään ;)
nojaa
12 % naisista haluaa 170-175 cm miehen itselleen ja ainoastaan 3% yli 195 cm miehen. Se siitäYli 175cm miehiä en edes vilkaise, liian pitkiä ovat. Joten te keskivertoa lyhyemmät miehet; kyllä teillekin löytyy ottajia! :)
Ja "kaikki" tässä lauseessa tarkoittaa siis kolmea, ihan vain siksi mainitsin ettei kenenkään tartte siihen tarkertua.
Mielelläni muuten pyyhkisin tämän threadin aloittajalla asfalttia.
Ei vaan näytä naiset kiinnostuvan :/
Jokaiselle löytyy kyllä sopiva, eikä sinun tarvitse kantaa huolta lyhyemmistä miehistä :)
Olen vuosien varrella tavannut pidempiäkin miehiä, mutta täytyy sanoa, että olen tykästynyt kyllä tähän lyhyempään ja onhan se sängyssäkin mukavampi, kun naama ei ole miehen navassa...noin niinku käristetysti ;)
Toinen julkkis jota jotkut täällä joskus postailevat lyhyisiin ja karismaattisiin miehiin, on Robert Redford, joka on ennemminkin normaalipituinen kuin lyhyt. Redford on juurikin noin 177 cm, eikä hänestä mielestäni kuulu puhua samassa yhteydessä alle 170 senttisten, oikeasti lyhyiden miesten kanssa.
Mutta jokatapauksessa Sean Penn on niin sopusuhtainen ruumiinrakenteellisesti sekä todella karismaattinen, joten itse en ikinä edes ajattele Sean Penniä lyhyeksi mieheksi katsoessani sen leffoja. Sean Pennissä on enemmän miestä ja karismaa kuin monessa suomalaisessa yli 180 cm tavismiehessä (no offence). Itse olen tämmöinen 177 cm suomalainen tavismies ja olisin mieluummin hiukan lyhyempi Sean Penn hänen karismallaan ja itsevarmuudellaan. Niin ja tietty jos olisin Sean Penn, niin olisin hmm... melko rikas :D.
Kaikki miehet eivät valitettavasti kelpaa pariutumiseen.
Sitäpaitsi avaus oli provo. Vieläpä vanha.
huoooooooooooooooohh :D :D
Kenkien kanssa kannattaa olla varovainen. Jos huomaa, että mies hakee kengillä lisäpituutta, niin se kääntyykin miestä vastaan.
Minä olen pitkä mies ja voin kertoa, että arkielämässä pituudesta on useammin haittaa kuin hyötyä. Se, että naiset katsoisivat vain pitkiä miehiä on pelkkä katteeton legenda.
Pituus ei ratkaise.
Sisältö on tärkein, se kannattaa pitää mielessä. Itseilmaisun opettelu, rohkea esiintyminen ja hyvät käytöstavat ovat plussaa. Niillä pääsee pitkälle myös työelämässä ja saa hyvän ammatin.
Ryhdikäs, itsevarma mies. Ehdottomasti :)
Sydän lyö samanmittaiselle....
Nehän on loppujen lopuksi aivan kauhean näköisiä
Kömpelöitä ja luikkuja.
Huvittaa ku puhutaan lyhyistä ja pitkistä miehistä entä ne keskimittaiset,180-185cm miestä ei voi sanoa pitkäksi
Pitkä on +185-200cm
"Kyllä miehellä täytyy pituutta olla n 190cm, sitten kääntyy jo tyttöjen päät." ->juu, totta on, mies tämän tytön pää kääntyy: täytyy katsoa kuka se raukka on jota on noin jumalattomalla pituudella siunattu. Myötätunto nousee kun sellainen pitkimys yrittää linnanmäen laitteisiin survoutua, itse en tykkää. Mutta hyvä jos joku tykkää, onneksi meitä on niin moneksi. :)
Ja voihan sitä 190cm mieskin kulkea ja pönkittää egoaan, tai vielä pahempaa: olla se kammottava kansikuvapoju, jolla on pää täynnä itseään.
"Lyhyistä ei ole muuhun kun teräslastalla siivomaan kävelykatuja liiskaantuneista purkanjämistä pois." ->toivon, että tää oli vaan tarkotus ärsyttää... Sillon menee huonosti jos olet oikeasti tota mieltä.
No huonosti menee sullakin, jos oikeesti tota mieltä oot.
tuntuu oudolta istua pienen miehen sylissä.
En ole koskaan ajatellut, että pidän lyhyistä miehistä, mutta jotenkin sellaistan kanssa kemiat ovat parhaiten kolahtaneet, myös seksuaalisesti.;) Pitkienkin kanssa olen treffaillut, mutta ei ole sopivaa sattunut kohdalle.
Itse olen 170, joten siitä ei ole kyse, että haluaisin lyhyen miehen oman pituuteni takia. Ja olen aina käyttänyt korkkareita.:) Yksi miehistä esitti joskus toiveen, että jos en niitä ihajn 10cm piikkejä laittaisi... Muille korkkaritkin ovat aina olleet mieleen.
ole kyllä keraillyt purkkaa kadulta..että ehkä se on miehestä kii...