Lisää ihmeitä.... profeetallisia

JumalanKiitos--

Jeesus käski meidän olla Hänen todistajiaan, ja kun on paljon iloa ja ihmeitä nähty 43 vuoden uskontiellä niistä jotakin...

Teille jotka rakastatte totuutta ja aitoja Jumalan ihmeitä, vähän lisää. Profeetallisuus on mukana. Jumala kun valvoo pienten ihmistensä asioita. Liikuttavan tarkkaan. (Tämäkin tapaus on kerrottu kirjassa Ilon ikkunoita, Ihmeiden ovia.)

Oli talvi 1995. Tilanne oli suuri kysymysmerkki. Pitikö myydä vasta ostettu talo, vaiko vuokrata? Mutta koulukiusaamisen asia vaati, että lapsen koulunkäynti onnistuisi, ja sitä eivät vastuun kantajat saaneet kuriin (kuten yleensä) joten se jäi vanhempien vastuulle!
Oli totista rukousta, ja siihen osallistuivat uskonystävät ympäri Suomea. Mitä tehdä?

Ja kun totisesti rukoilee, Jumala kyllä vastaa! Tavalla tai toisella. Kyllä tai ei, tai odota. Siis punainen tai vihreä valo, taikka keltainen... Ja sitten tapahtui.

Rukouksessa ollessa Jumalalta tulivat sanat (12.1.1996) ”Sillä pian, äkisti te lähdette tästä paikasta....” Ja 18.1.1996 ” Te lähdette pian tästä talosta, sillä minä Herra olen sen avannut. Enkä minä Herra palauta teitä tähän paikkaan takaisin. Te lähdette ettekä palaa.” Ja vielä kolmas vakuutus: ”te lähdette, ja pian” ( 29.1.1996)

Jumala oli jo vuosien ajan opettanut ja osoittanut, että kun tulee useamman kerran Herran sana, samaa asiaa koskeva, on aika kysellä...

Kun Jumalan audienssi on läsnä, se panee ihmisen maahan, kumartumaan Hänen Pyhyytensä ja Majesteettinsa edessä. Oli mykistävää saada nuo ilmoitukset.

Mutta entä jatko?

Vain Jumala tiesi tuossa vaiheessa, mikä se talo oli? Terveydelle vaarallinen hometalo! Mutta se paljastui vasta huhti-kesäkuun terveystarkastuksissa, ja talon tarkastuksissa! Ja tulos?

Kunnan terveystarkastaja pani rakennuksen asumiskieltoon. Kun talosta sitten lähdettiin muuttokuorman kanssa, paluuta ei ollut! Mutta Jumala oli sen ilmoittanut siis jo tammikuussa 1996 3 x. Te lähdette, ettekä palaa!

Ja kiitos olkoon Jumalan, joka valvoi pienten ihmisten asiaa. Lääkäri Tuula Husman (nyk Putus, professori Turun yliopistossa) sanoi: ”Oli teidän onni että se koulukiusaamisen keppi ajoi teitä pois!” Jos olisitte pidempään asuneet niin myrkyllisessä ( = sädesienet) talossa terveytenne olisi ollut pilalla muutamassa vuodessa."

Kiitos Jumalan, Hän varjeli! Hän tiesi KAIKEN... Hän puuttui asiaan: ilmoitti, antoi valoa mihin suuntaan mennä... Näin Jumala panee pahankin palvelemaan suunnitelmiaan.

Näiden faktojen todisteet löytyvät dokumenttikirjoista: Kivelän hometalo, Lainsuojattomana Suomessa, oikeusvaltiossa ja Ilon ikkunoita, Ihmeiden ovia.

Jumala ei tee virheitä! Kun Hän sallii meidän joutuvat moninaisiin ahdinkoihin, Hän todistaa voimansa, ja kasvattaa uskoamme, ja myös sivullisten uskoa.

http://keskustelu.suomi24.fi/t/13547888

10

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Amenaloitukseen

      Kiitos Jumalalle!!

    • Jumalanolkoonkunnia

      Tiedetään, että Maija-Liisan uskontie on ollut rohkaisuksi monille! Työkaveritkin (uskomattomat) sanoivat, että kyllä Jumalan täytyy sinulle voimaa antaa, et muuten olisi kaikkia koetuksia kestänyt? Itse todistivat Jumalasta... siis vuonna 2008.

      Se että häntä vihataan, solvataan - johtunee paljon kateudesta. Ja siitä että hän on sellaisen suoran tien kulkija! Ei mene ihmisten oppien ja muun mukaan!

    • Uskonsisar---

      Kiitos Herralle aloituksesta, kertoivat siitä!!!

    • nimmarivain

      Asiaa!!

    • bltir986

      Joo, kyllä!

    • Well, well! Piäiskö näin uskovan ilmoittautua mun rukouskokoukseen? Saapi kysellä lisää, jos ei vielä viesti ole mennynnä perille.

    • Yökyttä-x

      Moikka he-ma. En osaa nyt ymmärtää. Palataan asiaan.

    • mitä.mitä

      he-ma

      Ei ole viestiä oikein ymmärretty, nin taikka näin, silakkaa vain perunaa, puuta vai rautaa?
      Tarkenna kiikarin linssejä , zoomaa siis.

    • ytp9876

    • Rukoileva--

      Kiitos Herran, hän on elävä Jumala! Kunnia. Aloitus vahvistaa uskoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6128
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5587
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2046
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      121
      1667
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1603
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1177
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      998
    Aihe