51% Olli Immonen

fda

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viikon ylläri: 42 % Olli Immonen.

    • 44%. Odotin kieltämättä suurempaa eroa hänen näkemyksiinsä.

    • 36%.

    • fda

      Tein uudestaan, sain 54%(otsikossa virhe, taisin ensin saada 52%). Liekö tuon perusteella turha johtopäätöksiä tehdä. Näissä kyselyissä tuppaa olemaan sellainen ongelma, että ne viittaavat enemmän mielikuviin jostakin kysymyksestä. Spesifit aihekysärit tai perustelut luultavasti tekisivät vahvemman eron OI:n suhteen.

      Mielenkiintoista sinänsä millaisia % muut täällä saavat, minulla on mielikuva että olen hieman konservatiivimpi palstan muihin ateisteihin nähden.

    • 42% - jossain kysymyksessä taisin olla täysin samaa mieltä Immosen kanssa, mutten muista enää mikä kysymys se oli. Ja hei, eihän näistä persuista tiedä - huomenna toi 42% voi olla 58%, kun kaverit kääntelevät takkia.

      • fda

        Totta, ehkä ukko keksii että bosnialainen vaimo onkin mielenkiintoisesta kulttuurista ja kääntyvät yhdessä muslimeiksi kunhan Olli on ensin kussut omiin muroihinsa tarpeeksi monta kertaa.


      • fda kirjoitti:

        Totta, ehkä ukko keksii että bosnialainen vaimo onkin mielenkiintoisesta kulttuurista ja kääntyvät yhdessä muslimeiksi kunhan Olli on ensin kussut omiin muroihinsa tarpeeksi monta kertaa.

        Ja muuttavat median vainojen takia Bosniaan missä elävät onnellisina elämänsä loppuun asti Ollin täydellä kansanedustajan eläkkeellä.


    • 48%. Odotin eron olevan jopa vähän suurempi, mutta kun itse käytän kyselyissä melko vähän ääripään vastauksia, niin se selittää ainakin osan eron pienuudesta. Mielestäni yksinkertaistenkin kysymysten taustalla on niin paljon vaikuttavia tekijöitä, että äärimmäiset kannanotot ovat harvoin järkeviä.
      Tästä asiasta voi toki olla eri mieltä.

    • 40 %. En odottanut mitään, koska minusta nuo vaalikonekysymykset ovat mittareina riittämättömiä. Olihan siinä toki jotain yksiselitteisiäkin, mutta oli myös sellaisia, joihin toteaisin, että "no mutta...." kuten aina näiden kanssa.

    • Mikähän sielun vihollinen lie korvaani kuiskutellut ajatuksen siitä, että nyt olisi hyvä kokeilla, pitävätkö omat ennakkoluuloni paikkaansa. Tämä testi olisi pitänyt tehdä ensin, mutta en usko, että tulos olisi paljoa muuttunut. Ei vanha äijä muista yhdellä lukemisella monivalintatehtävän toisen osapuolen vastauksia, etenkään kun en kiinnittänyt niihin erityisesti huomiota.
      Tein siis testin ajatellen, mitä Immonen olisi minun käsittääkseni vastannut. Siinä testissä 96 % natsasi. Ennakkoluuloni Immosen kaltaisten ihmisten asenteesta eivät olisi sen mukaan ihan tuulesta temmattuja.
      Ps. Nyt käytin myös ääripäitä :D

    • ex-ateisti

      Onko tuosta pelistä edes mahdollista saada 0 %?

      Itse sain 23 % vaikka olin kaikesta eri mieltä edustaja Immosen kanssa. Jyrkästi.

      Onko paikalla matemaatikkoa joka osaisi selittää.

      • 113

        Minimi on 10%
        Olin kaikessa (harkitusti) eri mieltä kuin impo.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1957
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1882
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      12
      1425
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1231
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      1184
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      87
      700
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      678
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe