Geenitutkimus edistyy - Darwinismi tiensä päässä

HMS_Beagle

Geenitutkimus edistyy. Ne, jotka oikeasti tutkivat ja tekevät havaintoja, uskaltavat todeta darwinismista varsin rohkeasti:

http://rna-mediated.com/skip-the-politics-embrace-the-facts/

Excerpt: "The phenotypes that ultimately are stabilized by subsequent genetic changes link metabolic networks to genetic networks and nutrient-dependent RNA-mediated DNA repair, not via mutations to evolution. Thus, Dawkins should clearly be recognized as would be any other pathology that Carson must try to remove from the brains of intelligent people who got confused by neo-Darwinian nonsense."

The biologically uninformed science idiots continue to tout ridiculous theories about mutations and evolution, and wonder why intelligent people don’t accept theories. Serious scientists explain how what is known about nutritional epigenetics links the physiology of reproduction to RNA-mediated cell type differentiation in all individuals of all living genera.

"Biologiaa ymmärtämättömät tieteen idiootit jatkavat mutaatioiden ja evoluution teorioiden tuuttaamista ja ihmettelevät, miksi älykkäät ihmiset eivät hyväksy teorioita."

Näin toteaa James Kohl, palkittu amerikkalainen geenitutkija, feromonitutkija ja Mensa:n jäsen. Kohl on vahvasti sitä mieltä, että vain idiootit nielevät kyseenalaistamatta uusdarwinismin pseudotieteellisen roskan. Eli sellaiset tutkijat, jotka oikeasti tutkivat, tekevät havaintoja ja ymmärtävät dna:n toimintaa, pitävät evoluutioteoriaa pseudotieteellisenä roskana.

12

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Monennenkohan kerran yksi pääsky tekee kreationistille kesän jopa syksyllä?

    • Näyttä kaveri olevan kreationisti. Ja on näköjään kaveri, joka on keksinyt vasaran ja nyt kaikki ongelmat näyttävät nauloilta: "The phenotypes that ultimately are stabilized by subsequent genetic changes link metabolic networks to genetic networks and nutrient-dependent RNA-mediated DNA repair, not via mutations to evolution. "

      Tuo on tämän kaverin vastaus kaikkeen, näköjään ihan kaikeen, katsokaa vaikka: http://rna-mediated.com/home/

      • Ai niin, eihän tuo jannu ole mikään geenitutkija. Avaaja - jos ei valehtele suoraan - niin ainakin liioittelee erittäin mielikuvituksellisesti.


      • HMS_Beagle

        Ja vaikka Kohl toistaa useassa kohden tätä samaa, niin siltikään et ymmärrä siitä mitään. Siksi sinullekin pitää toistaa ja toistaa ja toistaa....


      • HMS_Beagle kirjoitti:

        Ja vaikka Kohl toistaa useassa kohden tätä samaa, niin siltikään et ymmärrä siitä mitään. Siksi sinullekin pitää toistaa ja toistaa ja toistaa....

        Eh, mitä pitää ajatella kaverista, joka oikeastaan kategorisesti kieltää mutaatiot perimän muuntelumekanismina? Mutaatiota kun on aidot geenitutkijat jopa havainneet?


    • "Näin toteaa James Kohl, palkittu amerikkalainen geenitutkija, feromonitutkija ja Mensa:n jäsen. Kohl on vahvasti sitä mieltä, että vain idiootit nielevät kyseenalaistamatta uusdarwinismin pseudotieteellisen roskan. Eli sellaiset tutkijat, jotka oikeasti tutkivat, tekevät havaintoja ja ymmärtävät dna:n toimintaa, pitävät evoluutioteoriaa pseudotieteellisenä roskana."

      Eikä tarvitse edes olla mikään tiedemieskään ymmärtääkseen, etteivät elottomat atomit ja luonnonlait voi mitään geenejä kehitellä, eikä tyhjästä tempaista niihin informaatiota.
      Evoluutiolla ei ole kykyä ajatella eikä tietää mitään. Luonnonvalinta tai mutaatiot eivät voi toimia ennen kuin on jo olemassa (on luotu) jotain. Ellei Jumala olisi luonut maailmankaikkeutta ja luonnonlakeja, ei voitaisi laatia edes kuviteltua evoluutioteoriaa. Kaiken lähtökohta on aina Jumalan olemassaolossa ja Hänen luomistyössänsä. Niin kauan kuin se kielletään, tieteellisillä tutkimuksilla ei ole mitään merkitystä eikä arvoa.

      • Taikauskonnoton

        Miksi oletat, että maailmankaikkeus olisi luotu? Siksikö, ettei mielestäsi mitään voi olla ennen kuin se luodaan?


      • Taikauskonnoton kirjoitti:

        Miksi oletat, että maailmankaikkeus olisi luotu? Siksikö, ettei mielestäsi mitään voi olla ennen kuin se luodaan?

        Jaakobilla on fiksaatio tuosta luomisesta. Hän ei kykene irrottamaan ajatustaan siitä, kuten hän on monissa aloituksissaan todistanut.


    • Mitä.häh

      Täytyy tunnustaa, etten tunne James Kohlia, ja näyttää Wikipediakin olevan moisesta einsteinistä täysin tietämätön.

      • tieteenharrastaja

        Eikä Googlekaan näytä loihtivan esiin geenitutkija Kohlia. Pääsisiköhän Mensan jäsenrekisteriin tai aprillipilojen tietokantaan?


      • Taikauskonnoton
        tieteenharrastaja kirjoitti:

        Eikä Googlekaan näytä loihtivan esiin geenitutkija Kohlia. Pääsisiköhän Mensan jäsenrekisteriin tai aprillipilojen tietokantaan?

        Koska hän kuitenkin on kuulemma palkittu, niin haluaisin tietää mistä hyvästä ja kenen toimesta. Hopealusikka hiihtosompasta, osallistumisdiplomi pyhäkoulusta, 3. palkinto Akuankan kuukausikilpailusta, kahvipaketti bingosta, pikavoitto ylinopeudeta vai jopa sellainen rintaneula jollaisen itse sain kun aikoinani suoritin 25 metrin uinnin?
        Palkintoja on monenlaisia.


    • drdtrdrdt

      Kohl on tosiaan feronomitutkija, joka uskonnollisesta agendasta käsin yrittää selittää muutokset eliöissä epigeneettisistä tekijöistä johtuviksi. Tiedeyhteisö ei hyväksy hänen laajennuksiaan näytön puutteesta johtuen.

      >Despite his valid publications involving endocrinology, sexuality, and epigenetically induced intraspecies differentiation in model organisms, James V. Kohl overextends his expertise in trying to overthrow established evolutionary theory. His earlier publications cover topics such as behavioral effects of hormones, pheromones, and food odors (Kohl, 1996, 2012). However, in 2013, he submitted a manuscript to Socioaffective Neuroscience & Psychology in which he attempted to link his previous work on behavior and its development to larger, overarching, evolutionary concepts. This Letter to the Editor is a criticism of both his published works and external discussions in which he attempts to clarify his position (Kohl, 2013a, b).

      ....

      >Based on his writings, both published and unpublished, James Kohl presents an unsupported challenge to modern evolutionary theory and misrepresentations of established scientific terms and others’ research. It was a mistake to let such a sloppy review through to be published.

      http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4049134/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      121
      3433
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      35
      2829
    3. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      93
      2659
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      104
      1720
    5. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      74
      1528
    6. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      19
      1244
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      209
      1187
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      376
      1124
    9. Haluaisitko sinä

      Että välimme selkeäisivät vai tämäkö riittää sinulle?
      Ikävä
      64
      977
    10. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      12
      977
    Aihe