Psykoosi(lopulta)=Uudestisyntyminen/valaistuminen

BackToHeaven

Todellakin psykoosi potilaat monesti sanovat olevansa Jeesuksia.
Itse koin oikein tuhoisan psykoosin mielen puolesta jonka jälkeen jouduin selvittelemään tapahtunutta yksikseni muutaman kuukauden lääkärien sanoessa taustalla että olen sairas.
Mutta en niellyt heidän hokemaansa että olisin sairas, tiesin että jotain uskomatonta tapahtui kuten tapahtuikin. Kävin läpi helvetin joka sisälsi näkyjä jne...

Tuli aika kunnes huomasin etten muista elämästäni juurikaan mitään, aivan kuin olisin nähnyt pahaa unta joka sisälsi pelkoa ja ahdistusta, syntiä jne.
Jokin ajoi minut tunnustamaan läheisilleni pahat ajatukseni/tekoni heitä kohtaan ja pyysin heiltä anteeksiantoa.
Kaikki muu minulle oli annettu anteeksi mutta läheiset minun piti itse hoitaa :D

Nyt olen täyttynyt armonlahjoilla, Kiitos Jumala! :)

Minun tapauksessani Jeesus oli kyllä läsnä mutta suurempana vaikuttajana oli Buddha :)

En ole koskaan ollut fyysisesti/henkisesti näin hyvässä kunnossa! Vielä vuosi sitten olisin nauranut tämmöisille jutuille ja haukkunut idiootiksi uskovaiset sun muut...

Nyt nauran mutta ilosta että olen saanut kokea tämän ja vielä suht. nuorena :)

Jumala,Jeesus ja Buddha kiitos :)

3

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • BackToHeaven

      Niin ja lääkäreiltä kysyttäessäni että mikä psykoosi on he vastasivat etteivät he tiedä itsekkään , mahdollisesti jokin aivohäiriö!
      Se on lahja, ei tunnu hyvältä aluksi koska joudut käsittelemään koko elämäsi sekä mahdollisesti todella pahat synnintunnot riippuen eletystä elämästä. Lopulta "palkinto" on sinun ja saat uuden elämän :) suosittelen, älä takerru siihen että olisit sairas, se on minun mielestäni ansa .

      • BackToHeaven

        Jumalan lahja :) "Oikea oppiset" voivat tätä vähätellä mutta se ei mieltäni hetkauta tipan tippaa :D Minä tiedän ja se on tärkeintä :)
        halusin vaan jakaa tämän teidän kanssanne jotka käytte vaikeita aikoja lävitse elämässänne , voimia kaikille !


    • a-no

      Mielenkiintoista (erittäin)! Itse olen teoriassa pohtinut, että kun ihminen kokee olevansa yhtä kaikkien kanssa, niin kestävätkö he sitä vaiko pitävät itseään mielisairaana ja alkavat popsimaan pillereitä.

      Eikö valaistumisen hetkellä saada vakuuttuneisuus myös tuon kokemuksen aitoudesta? Onko olemassa osittaista valaistumista?

      Itse olen ollut aiemmin mielisairaalassa töissä ja sittemmin hetken terveenä pakkohoidossa. Ennen oli potilaita, jotka kävivät taivaassa, puhuivat enkelien kanssa ja uskoivat olevansa kaikkivoipaisia. Pidän näitä kokemuksina aitoina. Nykyään potilaat huumataan ja heti kun huumeen vaikutus vähenee niin huumataan uudestaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      365
      12317
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      255
      5387
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      212
      3918
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      196
      2588
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1962
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1824
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      880
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      842
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      752
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      716
    Aihe