Jumalani ilmoitus: Selvennys .

työtön0

-Pyhä Henki=Tietoisuus=Sielu

-Paholainen=Mieli=Ego

-Keho jolla eletään Tietoisuutta "mielensuodattimen" läpi .

-Olet ainoastaan Tietoisuus , tullessasi Lihaksi sinulle kehittyy Mieli johon alat keräämään muilta opittua "tietoa" jonka avulla tulet muiden näkemyksien mukaiseksi , muiden tarkoitusperiä myötäileväksi jota sitten elät Kehollasi "parhaasi" mukaan

Tämä tarkoittaa että alat erkaantumaan todellisesta Itsestäsi eli Tietoisuudestasi jonka on sekoittanut "turmeltunut" Mieli . (Muiden opettama) voi jopa sanoa syntiseksi Mieleksi ..

Mielestäni sinun ei kuuluisi tulla toisten ihmisten näkemyksien taikka tarkoitusperien näköiseksi Mieleltäsi sekä Kehonkieleltäsi . Vai?

Totuus lepää puhtaassa Mielessä missä ei ole muilta opittuja haluja/käytös malleja, eli silloin Tietoisuus elää suoraan Puhtaan Mielen läpi eläen sitä Keholla .

Silloin vasta voit sanoa olevasi SINÄ , Sinä ( Tietoisuus) joka hallitsee Mielensä (Totuus) sekä Kehonsa (Elämä)

Edellä mainittua voi sanoa Pelastukseksi jos sen saa Armosta,voi sen löytääkkin :)

On monia Opettajia jotka opettavat Pelastusta , harvoja jotka sallivat sen .

Jeesus salli opetuksillaan Pelastuksen , Buddha myös ... on muitakin , kannattaa selvittää ennen kuin Tuomitsee !

TIE = TIETOISUUS = PYHÄ HENKI = IKUINEN

TOTUUS = PUHDAS MIELI = ISÄ = PELASTUS

ELÄMÄ = KEHOSI = POIKA = HETKI

Kolminaisuus , joka täydellistyessään tuo yhteyden Jumalaan :)

Kuulostaa simppeliltä mutta ei ole sitä...

Tämä on minua ylemmältä , minun kauttani :)

T . Johannes , Nimi joka minulle kasteessa on annettu .

7

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • työtön0
      • Brina

        Kiitos ystävä, kävin siellä lukemassa ja laitoin tietenkin oman kommenttini sinnekin. :)


      • työtön0

        Oleppa hyvä :) toivottavasti tästä saa joku apua omalle matkalleen :)


    • Pakkstori

      EN ymmärtänyt täysin, noita yhtäsuurusmerkkejä kuitenkaan, noiden tilanteiden välillä, enkä sitä, että mieli ja ego olisivat paholaisesta, voisitko tätä valottaa? Ego on itsekkäänä paholainen monille, koska se voittaa lähimmäisensä, vaikka vääryydellä.
      Tälläinen kivi-paperi-sakset teille:

      Valhe häviää totuudelle, totuus häviää väärydelle, koska väärä valehtelee silloin kun pitäisi puhua totta, ja puhuu totta, silloin kun pitäisi valehdella, esim. murjaista vitsi.
      Vääryys häviää silti oikeuden edessä, mutta se mille oikeus häviää, niin ei sitä ei teidänkään ole vielä syytä tietää, no okei, oikeus häviää toisinaan vain armahtamisen takia, koska armo rakastuu, oikeuteen, eli siksi monet raivoavat vain valheeksi vain armoaan, etteivät häviäsi itse kenellekään.

      Tästä tuli vähän pitempi peli, kuin se kivi-paperi-sakset, sori.

      • Hihhuuli

        Minäkin teen samantyyppisen:

        Pyhä Henki = Tasa-arvoisuus = Totuuden Sanat
        Sielu = Sydämemme veri = Tunteemme
        Ruumis = Kuori = Pyhän tai joillakin pahankin Hengen Temppeli


      • Pakkstori

        Isän Henki = Suurin = Valheen ja Totuuden tuolla puolen, tautologinen asia
        Pojan Henki = Pienin = Tietämätön, valehtelee ja tekee virheitä vahingossa
        Pyhä Henki = Yhtä suuri = Totuuden Henki, Ei hyväksy pilkkamista

        Suurempi saa pilkata pienempää, koska se pikkuinen ei ymmärrä mikä siinä oli pilkkaa, ja Pienempi saa pilkata suurempaa, koska suuren mielelestä koko asialla ei kumminkaan ollut suurtakaan merkitystä

        Tasa-Arvoisen, eli Pyhän Hengen pilkkaa ei saa anteeksi, koska se on kostonkierre, ellei sitä katkaista armolla eli anteeksiantamisella ja vastustajalle myönnetyllä voitolla. Kyllä suuri pahakin on joskus siihen pystynyt - väitetään, koska sen pelielämä esim. loppuisi vain, jos se pienen hyvän aina tappaisi. Sen suuren Armon pystyy pohjimmiltaan tekemään vain joku tarpeeksi suuri ja oppinut, pienet saattavat luulla armahtavansa, kun tekevät virheen, mutta pieni armo ei pysty armahtamaan tietoisesti, vaan väittää typerää erehdystään armoksi. Itse asiassa suuri armo ei ole armoa, vaan kunnioittamista.


    • työtön0

      Olin väärässä... Jeesus on Pelastus :) ei lahkot , ei mitkään tarinat ...

      Suora yhteys Jumalaan , Jeesuksen esimerkkiä seuraten :)

      Ristiinnaulitun elämää jos lähentyä kaipaa :)

      Monen mutkan kautta , näkemyksien , uskomuksien .

      Usko,Toivo ja Rakkaus :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      135
      10855
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      263
      4715
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      178
      4049
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      184
      3559
    5. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      50
      3489
    6. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      91
      3391
    7. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      86
      3187
    8. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      32
      3120
    9. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      69
      1864
    10. Kiinnostaa - ei kiinnosta - kiinnostaapas

      Selittäkää hämmentyneelle miksi miehiä ei ikinä kiinnosta silloin, kun sitä olisi itsekin kiinnostunut? Sitten kun siirt
      Sinkut
      202
      1793
    Aihe