Jumalani ilmoitus: Selvennys .

työtön0

-Pyhä Henki=Tietoisuus=Sielu

-Paholainen=Mieli=Ego

-Keho jolla eletään Tietoisuutta "mielensuodattimen" läpi .

-Olet ainoastaan Tietoisuus , tullessasi Lihaksi sinulle kehittyy Mieli johon alat keräämään muilta opittua "tietoa" jonka avulla tulet muiden näkemyksien mukaiseksi , muiden tarkoitusperiä myötäileväksi jota sitten elät Kehollasi "parhaasi" mukaan

Tämä tarkoittaa että alat erkaantumaan todellisesta Itsestäsi eli Tietoisuudestasi jonka on sekoittanut "turmeltunut" Mieli . (Muiden opettama) voi jopa sanoa syntiseksi Mieleksi ..

Mielestäni sinun ei kuuluisi tulla toisten ihmisten näkemyksien taikka tarkoitusperien näköiseksi Mieleltäsi sekä Kehonkieleltäsi . Vai?

Totuus lepää puhtaassa Mielessä missä ei ole muilta opittuja haluja/käytös malleja, eli silloin Tietoisuus elää suoraan Puhtaan Mielen läpi eläen sitä Keholla .

Silloin vasta voit sanoa olevasi SINÄ , Sinä ( Tietoisuus) joka hallitsee Mielensä (Totuus) sekä Kehonsa (Elämä)

Edellä mainittua voi sanoa Pelastukseksi jos sen saa Armosta,voi sen löytääkkin :)

On monia Opettajia jotka opettavat Pelastusta , harvoja jotka sallivat sen .

Jeesus salli opetuksillaan Pelastuksen , Buddha myös ... on muitakin , kannattaa selvittää ennen kuin Tuomitsee !

TIE = TIETOISUUS = PYHÄ HENKI = IKUINEN

TOTUUS = PUHDAS MIELI = ISÄ = PELASTUS

ELÄMÄ = KEHOSI = POIKA = HETKI

Kolminaisuus , joka täydellistyessään tuo yhteyden Jumalaan :)

Kuulostaa simppeliltä mutta ei ole sitä...

Tämä on minua ylemmältä , minun kauttani :)

T . Johannes , Nimi joka minulle kasteessa on annettu .

7

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • työtön0
      • Brina

        Kiitos ystävä, kävin siellä lukemassa ja laitoin tietenkin oman kommenttini sinnekin. :)


      • työtön0

        Oleppa hyvä :) toivottavasti tästä saa joku apua omalle matkalleen :)


    • Pakkstori

      EN ymmärtänyt täysin, noita yhtäsuurusmerkkejä kuitenkaan, noiden tilanteiden välillä, enkä sitä, että mieli ja ego olisivat paholaisesta, voisitko tätä valottaa? Ego on itsekkäänä paholainen monille, koska se voittaa lähimmäisensä, vaikka vääryydellä.
      Tälläinen kivi-paperi-sakset teille:

      Valhe häviää totuudelle, totuus häviää väärydelle, koska väärä valehtelee silloin kun pitäisi puhua totta, ja puhuu totta, silloin kun pitäisi valehdella, esim. murjaista vitsi.
      Vääryys häviää silti oikeuden edessä, mutta se mille oikeus häviää, niin ei sitä ei teidänkään ole vielä syytä tietää, no okei, oikeus häviää toisinaan vain armahtamisen takia, koska armo rakastuu, oikeuteen, eli siksi monet raivoavat vain valheeksi vain armoaan, etteivät häviäsi itse kenellekään.

      Tästä tuli vähän pitempi peli, kuin se kivi-paperi-sakset, sori.

      • Hihhuuli

        Minäkin teen samantyyppisen:

        Pyhä Henki = Tasa-arvoisuus = Totuuden Sanat
        Sielu = Sydämemme veri = Tunteemme
        Ruumis = Kuori = Pyhän tai joillakin pahankin Hengen Temppeli


      • Pakkstori

        Isän Henki = Suurin = Valheen ja Totuuden tuolla puolen, tautologinen asia
        Pojan Henki = Pienin = Tietämätön, valehtelee ja tekee virheitä vahingossa
        Pyhä Henki = Yhtä suuri = Totuuden Henki, Ei hyväksy pilkkamista

        Suurempi saa pilkata pienempää, koska se pikkuinen ei ymmärrä mikä siinä oli pilkkaa, ja Pienempi saa pilkata suurempaa, koska suuren mielelestä koko asialla ei kumminkaan ollut suurtakaan merkitystä

        Tasa-Arvoisen, eli Pyhän Hengen pilkkaa ei saa anteeksi, koska se on kostonkierre, ellei sitä katkaista armolla eli anteeksiantamisella ja vastustajalle myönnetyllä voitolla. Kyllä suuri pahakin on joskus siihen pystynyt - väitetään, koska sen pelielämä esim. loppuisi vain, jos se pienen hyvän aina tappaisi. Sen suuren Armon pystyy pohjimmiltaan tekemään vain joku tarpeeksi suuri ja oppinut, pienet saattavat luulla armahtavansa, kun tekevät virheen, mutta pieni armo ei pysty armahtamaan tietoisesti, vaan väittää typerää erehdystään armoksi. Itse asiassa suuri armo ei ole armoa, vaan kunnioittamista.


    • työtön0

      Olin väärässä... Jeesus on Pelastus :) ei lahkot , ei mitkään tarinat ...

      Suora yhteys Jumalaan , Jeesuksen esimerkkiä seuraten :)

      Ristiinnaulitun elämää jos lähentyä kaipaa :)

      Monen mutkan kautta , näkemyksien , uskomuksien .

      Usko,Toivo ja Rakkaus :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      300
      11830
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      141
      11023
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      243
      6346
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      219
      5176
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      164
      3646
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      174
      3538
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      50
      2483
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      329
      1980
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      11
      1817
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      17
      1705
    Aihe