Te olette lihaliemimieliä

iiiiiiiiiiiiiii

Te luulette itseänne siksi minkä olette ulkopuolelta oppinut olemaan :D Ihan itse oivaltamani Raamattu kutsuu tällaisia ihmisiä sokeiksi ;) Te olette perinteisiä egoisteja, roolihahmonne eli egon orjia ja robottikansalaisia. Minä taas oivallan kaiken ihan itse. Minä en ole lihaliemimieli. Minä itse.

Minä en dissaa ketään enkä sano, että olen muita parempi, mutta maailmassa vain sattuu olemaan yksilöitä jotka näkevät pintaa syvemmälle ja sitten on teitä, jotka näkevät vain pinnan ja elävät sen mukaan mitä maailma sanoo ja opettaa :) Muiden opetuksiin ei pidä uskoa, sillä kuten Krishnamurti opettaa: "Sinun näkemyksesi ovat heijastumia taustastasi, ehdollistamisista ja kokemuksistasi." Olet robottikansalainen ja lihaliemimieli :D Minä olen oivaltanut kaiken itse ;) Myös lauseet Raamatusta, Budhalta, Krishmamurtilta ja muilta joita kopioin :D. Oivallan itse.

Älkää uskoko, mitä muut teille opettaa ja minä haluan opettaa teille mitä Krishnamurti opetti: "Mutta jollei jokaisella meistä ole syvää myötätuntoa, me muutumme enemmän ja enemmän brutaaliksi ja epäinhimilliseksi toisiamme kohtaan." Siinä teille lihaliemimielille mietittävää.

Tiede on hyödyntöntä labyrinttipäiden turhaa todistelua. Minä olen oivaltanut kaiken itse. Luonnonmukaisuus on hyvä ja tiede johtaa alhaiseen lapsikuolleisuuteen ja sitä myötä liikakansoitukseen, kun taudit, loiset ja nälkä ei saa tehdä luonnonmukaista tehtäväänsä. Ei nälänhätä ole paha asia, sillä minäkin olen paastonnut.

Te ette ymmärrä tällaista itsenäistä oivaltamista ja opetuksen hylkäämistä, sillä sanoohan Raamattukin, että Lihaliemimieli ei voi tällaisia asioita ymmärtää eikä haluakkaan joten en ihmettele suhtautumistasi asiaan :) Minä olen oivaltanut kaien itse;D. Minä.

5

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fda

      Vähän erikoinen trollaus tällä kertaa. Ekoista lauseista ajattelin vielä, että oli tosissaan kirjoitettu.

      • voi.tätä

        Ei tuossa mitään erikoista ole. Papukaijamaista toisen lauseiden väärinkäyttöä, jonka tarkoitus on ivata.


      • asdfghjklqwe

      • fda
        voi.tätä kirjoitti:

        Ei tuossa mitään erikoista ole. Papukaijamaista toisen lauseiden väärinkäyttöä, jonka tarkoitus on ivata.

        Kyllä ne originaalitkin saisivat myötähäpeän tunnon sivistyneessä seurassa aikaiseksi.


    • Epäjumalienkieltäjä

      Tämä avaus osoittaa miten vaikea on tehdä (hyvää) parodiaa höyrähtäneistä uskovista. He tekevät sen niin pitkälle itse, että parodialle jää kovin vähän tilaa. Menee helposti yliampuvaksi.

      Tuossa taisi olla useampi lause suoraan kopioituna nimimerkin "lllllllll" tuotoksista ketjusta joka olikin linkattu aiempaan vastaukseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      58
      3693
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      72
      3065
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      53
      2271
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      13
      1433
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      65
      1259
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      86
      1136
    7. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      981
    8. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      23
      961
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      935
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      932
    Aihe