Uusi laji syntymässä!

Bibliaaa

Tieteellinen seurantatutkimus selvittää vielä, miten perinnöllistä havaitut ominaisuudet ovat, mutta tutkijat ovat toiveikkaita osoittamaan uuden lajin syntymistä!

Evoluutio-uskonto opettaa että lehmä tahtoi oppia sukeltamaan ja sitten siitä morphfaantui valas. Myös evoluutio-oppiset haluavat todella voimakkaasti olla kiukuttelijoita. He ovat nähneet hassuja kirjoja, tai kuuleet jotain oppia joissa sanotaan että kaikki tapahtuu sattumalta.

Nyt kun jokin lehmä siis näki vettä (oleellinen jutta varmaankin valaaksi muuttumiselle) ja tahtoi polskutella niin käytä ateisteille samoin jotka ovat ryhtyneet mussuttamaan. Lehmiltä siis surkastui utareet, häntä, ruuansulatuselimistö, jo kehittymään lähteneet siivet jne. Nyt siis on havaittavissa että osalta ihmisltä on surkastumassa aivot tarpeettomina, joka on havaittavissa mm. käytöksessä ja loogisessa päättelykyvyssä sekä käytöksessä.

Saammeko nähdä uuden lajin kohta jota kutsutaaan mussuttajaksi?

14

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • On siinä taas kretureikäpää keksinyt itselleen hullun uskonnon. Olisit kylläkin voinut nimetä hullut kuvitelmasi toisin, koska nyt joku toinen kretureikäpää voi erehtyä luulemaan, että tuolla olisi jotain tekemistä evoluutioteorian kanssa. Ei sillä ole.

      Mutta siinä nyt taas sitten näimme miten tuostakin harhaisesta valehtelijasta kuoriutui myös harhainen vittuilija. Business as usual siis.

      • Tuon tyylistä tulee jotenkin mieleen Möttöskän klooniklaani ... ketä siinä nyt olikaan, Anni Huttila ja dängdäng ja Tikku-Iivari ainakin.


    • Bibliaaaa

      Mussuttaja (homo stulttus)
      Lajiutuminen on totta. Homo stulttus eristäytyy homo sabies yhteiskunnasta nopealla vauhdilla. Olosuhteiden otollisuus on mahdollistanut ilmiön havainnoinnin.
      Ilmiö on tieteelliseltä nimeltä stultitia cessum phaenomenon theoria

      Matt. 25:33
      Ja hän asettaa lampaat oikealle puolelleen, mutta vuohet vasemmalle.

      • hehhhh

        "Homo stulttus eristäytyy homo sabies yhteiskunnasta"
        Missä sellainen homo sabies laji elää? Millainen on yhteiskunta?
        Minä ainakin kuulun Homo sapiens- lajiin, sinä sivistymätön pölkkypää:D


    • Bibliaaaa

      Ristiriitaisuutta havaittavissa jälleen evolut-seurakunnan keskuudessa. Kieltävätpä vielä lajiutumisenkin.

      • ihmejakummallinen

        Niin, eiväthän homot lajiudu.

        Miksi muuten suurin osa evolutionisteista on homoja?


      • miksi.kressu.valehtelee

        Miksi muuten valehtelet? Antaako seurakuntasi vanhemmisto lisäpisteitä teograattisen sodankäynnin keinojen käytöstä.
        Ei biologeissa ole homoja enempää kuin normaaliväestössäkään. Itse en tiedä kuin yhden homoseksuaalisen evoluutiotutkijan ja henelläkin lääkärin pohjakoulutus.


      • ihmejakummallinen kirjoitti:

        Niin, eiväthän homot lajiudu.

        Miksi muuten suurin osa evolutionisteista on homoja?

        "Miksi muuten suurin osa evolutionisteista on homoja?"

        Mielenkiintoinen "tieto". Evolutionistilla viittaat todennäköisesti johonkin mielessäsi myllertävään uskomuksiasi vastustavaan demoniin, jota oikeasti ei ole olemassa. Mutta tulkitaan nyt kuitenkin laveasti että tarkoitat ihmistä joka pitää evoluutioteoriaa oikeana.

        Katsotaanpa:

        "Science-lehden vuoden 2006 tutkimuksen mukaan suomalaista 65 prosenttia pitää evoluutioteoriaa oikeana ja 30 prosenttia vääränä.[4]".
        https://fi.wikipedia.org/wiki/Evoluutioteorian_vastustus

        "Suurin osa" 65 %:sta voisi olla palttiarallaa 40%. Noin 2,2 miljoonaa suomalaista.

        Yllättävän moni suomalainen on kreationistisen tiedon mukaan homoseksuaali.

        Sitten reality-check. Katsotaan mitä tutkimustieto kertoo:

        "Seksuaalista identiteettiä on Suomessa tutkittu satunnaisotoksiin perustuvilla kysely- ja haastattelututkimuksilla 1971 ja 1992. 18–54-vuotiaista suomalaisista piti itseään homoseksuaalina vuonna 1971 tehdyssä tutkimuksessa 0,8 % ja vuonna 1992 tehdyssä tutkimuksessa 0,6 %.[21]."
        https://fi.wikipedia.org/wiki/Homoseksuaalisuus

        Taas kirjoitti kreationisti täyttä hevonpaskaa / valehteli tarkoituksellisesti.

        Etkö tiedä tai ymmärrä että valehteleminen on väärin?


    • Bibliaaaa

      • Bibliaaaaaaa

      • Biliaaaaaa

    • Bibliaaaa

      Hei utti!

      Aika hieno ilma, vaikka ilma ei ole jokapaikassa samanlainen. Kiva nähdä sinua täällä, miten vanhempasi jaksavat?

    • Malliesimerkki keskivertokreationisti itsesuggestiosta ja messusta oman horjuvan uskon pönkittämiseksi...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      189
      10294
    2. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      22
      9687
    3. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      167
      8280
    4. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      295
      7754
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      175
      6651
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      88
      6070
    7. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      66
      5901
    8. Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan

      Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit
      Maailman menoa
      103
      4957
    9. Oikeistohallitusten aikaan saannokset.

      Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja
      Maailman menoa
      27
      4031
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      137
      2635
    Aihe