Kirjoitin vauvapalstalle provon, käykääpä lukemass

Naisasialooser1

6

167

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sad-But-true

      Ei ole provo. Monet miehet ei koskaan saa pillua ulkonäkönsä takia. Miehessä pitää olla pahasti joku vialla kun ei naista saa ja se varmana johtuu rumuudesta

    • JääSinneVaan

      Täällä kaikki jo tuntevat juttusi.

    • 2322

      Eihän tuo mikään uusi juttu ole, jo vuosia sitten tämän palstan juttuja ihmetellessäni useampikin tuttu sanoi että Vauva-lehden palsta on vielä monta astetta sekopäisempi. Eli kyllä siellä on trollaus pesinyt ja kukoistanut jo kauan ennen sinuakin. Varmaankin erityisen palkitseva palsta trollata, kun hormonimyrskyissään kärvistelevät mammat keskimäärin pahoittavat mielensä melko helposti.

      Itse en kyllä suin surminkaan menisi tuonne keskustelemaan raskaudesta tai vauvanhoidosta. Ne jutut jutellaan kivalla suljetulla foorumilla missä arvostellaan vaan aiheesta ja silloinkin asiallisesti.

      • Ex-----------PUA

        Pitänee paikkansa.

        Luin noita juttuja mitä tuolla on, niin siellä yksikin sanoi että meinaa varjostaa miestänsä. :D Oikein tervepäistä.

        Kun tapailin palstaltakin tuttua erogeenista naista, niin se kertoi että sen työssä kaikkein sekopäisimpiä asiakkaita olivat äitihenkilöt, jotka olivat saaneet yliannostuksen hormoneita.

        Tämä palsta on kai enempikin naisten kannalta jokin farmiliiga.


    • roskaväki

      Turhautumiaan purkavia lössöjä kyllä riittää joka palstalla.
      Saako siitä mielihyvää? Minkälaista?

    • Ex----------PUA

      Yläpeukku annettu!

      Voisi itsekin kommentoida.

      Voisi myös muut hyvät ystävät ja aatetoverit kokoontua pieneen raidaukseen, niin voimme opettaa hieman muillakin palstoille punaisen pillerin kiistattomia totuutuksia.

      Muistan yhä lämmöllä meidän raidauksiamme muilla palstoilla, olimme kuin vanhan kunnon ajan mafiosot, jotka feodorat vinossa, sikarit suussa ja liituraidat suorina tykitimme palstatotuuksia kuin tommygunin suusta. Oi niitä aikoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      371
      12375
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      263
      5427
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      215
      3947
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      200
      2655
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1992
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1834
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      900
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      862
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      782
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      746
    Aihe