Samaa sarjaa kaikki
Psykopaattius/huijauksenhimo paistaa läpi
Tähti92 nainen34 ja Sampo Syreeni
11
240
Vastaukset
- Ikis..M
Minusta ennemminkin paistaa läpi mustasukkaisuus. Palstan naiset nimettöminä alkoi suoltamaan ilkeyksiä kun ilmestyi mukavan tuntuinen vetävä nainen tänne, haluavat nyt ajaa pois ettei vaan palstan miehille tulisi kivoja jutusteluhetkiä eivätkä saisi näyttää olevansa pohjimmiltaan kuitenkin herrasmiehiä. Ihmejuttu sinällään noin voimakas reagointi kun palstanaisiahan ei palstamiehet vähemmän voisi kiinnostaa niiden kommenttien perusteella niin ihmeen voimakasta on vastustus.
- seikurisoikoon
eli ikis..M heittelee herjaa pertti-sedästä tunnistamattomalla nimimerkillä mustasukkaisuuttaan koska kaikki naiset haluavat pertin
- Ikis..M
seikurisoikoon kirjoitti:
eli ikis..M heittelee herjaa pertti-sedästä tunnistamattomalla nimimerkillä mustasukkaisuuttaan koska kaikki naiset haluavat pertin
Ei mun tarvitse kun en itse ole täältä naista hakemassa eikä ole vielä sellaista harvinaisuutta täällä näkynyt jonka pelkästään itselleni haluaisin omia. Jos jonkun haluan iskeä eiköhän se onnistu tai ole onnistumatta ihan muista riippumatta.
- seikurisoikoon
Ikis..M kirjoitti:
Ei mun tarvitse kun en itse ole täältä naista hakemassa eikä ole vielä sellaista harvinaisuutta täällä näkynyt jonka pelkästään itselleni haluaisin omia. Jos jonkun haluan iskeä eiköhän se onnistu tai ole onnistumatta ihan muista riippumatta.
ei sun tarvitse naista hakea ollaksesi silti mustasukkainen pertin saamasta huomiosta
- iuyiuyiuyiuyi
No voi tekopyhyys!! Tuo nainen nyt EI sitten ole mielestäsi lutka ja hypergaminen huora jollaiseksi naisia yleensä täällä nimittelet?
Itse olen ainakin iloinen, jos tänne tulee joku kaunis nainen vähän pakkaa sekoittamaan.. :) Ätmit tuota sitäpaitsi haukkui, koska eivät noin kaunista naista ikinä saa. - Ikis..M
iuyiuyiuyiuyi kirjoitti:
No voi tekopyhyys!! Tuo nainen nyt EI sitten ole mielestäsi lutka ja hypergaminen huora jollaiseksi naisia yleensä täällä nimittelet?
Itse olen ainakin iloinen, jos tänne tulee joku kaunis nainen vähän pakkaa sekoittamaan.. :) Ätmit tuota sitäpaitsi haukkui, koska eivät noin kaunista naista ikinä saa.Kuten olen kommenteissani hänelle kertonut arvostan aina palstalla hyviä kirjoittajia riippumatta siitä mitä he edustavat. Hänellä on kieltämättä sen ensimmäisen ketjunsa perusteella historiassa miehiä sen verran etten välttämättä olisi morsiameksi ottamassa mutta keskustelijana ja kirjoittajana hän on hyvä enkä täällä olekaan naista hakemassa vaan nimenomaan keskusteluseuraa.
Ikis..M kirjoitti:
Kuten olen kommenteissani hänelle kertonut arvostan aina palstalla hyviä kirjoittajia riippumatta siitä mitä he edustavat. Hänellä on kieltämättä sen ensimmäisen ketjunsa perusteella historiassa miehiä sen verran etten välttämättä olisi morsiameksi ottamassa mutta keskustelijana ja kirjoittajana hän on hyvä enkä täällä olekaan naista hakemassa vaan nimenomaan keskusteluseuraa.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14644649/ihan-vain-kerron-omat-speksit
Varmaan tarkoitat tuon keskustelualueen nainen34v.:tä? Minä luin kerran hänen juttunsa suurin piirtein läpi, mutta enemmän mielenkiintoa itselläni herättää "nainen_28v".
Ei kyseinen nainen34v. miltään huijarilta tai psykopaatilta vaikuta - vai onko aloittaja todella sitä mieltä?
- sampo.2nen
kumpaa sukupuolta ratikkakuski oikeasti on naismaiselta se ainakin vaikuttaa
"Tähti92 nainen34 ja Sampo Syreeni
Samaa sarjaa kaikki
Psykopaattius/huijauksenhimo paistaa läpi"
Minä haluaisin kuulla perustelu tuolle jutulle. En tunne nainen34:ää tai Sampo Syreeni:ä, mutta tunnen tuon Tähti92:n hyvin. Käyn kirkossa monesti sunnuntaina ja rukoilee iltaisin kolmen palstalaisen puolesta. Kenenkä palstalaisen niin sitä en tähän kerro. Ketä minä yrittäisin huijata ja miksi? Mikä olisi motiivi? Olen opiskellut sivuaineena psykologiaa ja vähän epäilen sitä, että kukaan mainituista kirjoittajista ei täytä psykopaatin tunnusmerkkejä. Sitä paitsi psykopatia on aika harvinaista, sillä vain yksi prosentti väestöstä omaa jonkinlaisia psykopatian piirteitä. Omasta sukupuolestaankin kiinnostuneita homojakin on enemmän väestöstä kuin psykopaatteja.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Psykopatia- kaikysyäsaa
Mikä tää Sampo Syreeni on? Ainakin nimestä päätellen tosikova homo.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000000792552.html
"Helsingin Sanomat kirjoittaa 35-vuotiaasta Sampo Syreenistä, joka höynäytti miehiä työkseen netin seuranhakusivustolla ja esitti himokasta naista. Kun Syreeni kertoi työnantajalleen lehtijutusta, hän sai potkut.
Nokialta potkut saanut entinen tietokanta-asiantuntija esiintyi miesten suosimalla Panosuhde.com-sivustolla.
Miehet luulivat chattailevansa erilaisten seksinnälkäisten naisten kanssa. Kustakin viestistä he maksoivat aina kaksi euroa."
En tiedä onko tuo Sampo Syreeni psykopaatti. Jonkinasteinen huijari tuo on, jos tienaamismielessä esittää himokasta naista. Olisi saanut ottaa huomioon miesten "tunteet" tai panohalut.
Kuka tuo "nainen34" sitten on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv282681- 1342442
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?1162083- 1332071
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.121804Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161521327Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu291172Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt901130Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901115Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno361049