Kyllä on typeräksi mennyt...

Tämä keskustelu näyttää sisältävän enää lähinnä loputonta henkilöön - tässä tapauksessa jarmoon - kohdistuvaa suoranaista vainoa. En ymmärrä syytä. Miten voi ihminen toimia noin? Onko taustalla jokin ongelma?

En ole käytännössä mistään asiasta Jarmon kanssa samaa mieltä, mutta jokin raja kaikessa pitää olla.

17

394

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Odottajat2

      Mutta eihän Jarmokaan ole itsensä kanssa samaa mieltä, roolihahmostaan riippuen.
      MIksi sinä asiaa itket :D

      Tee parannus!

      • Minä tässä kovasti mietin, mitä tai ketä yrität teksteilläsi nolata tai loukata.

        Tosiasia nimittäin on se, että nolaat itsesi. Jos pidät itseäsi älykkäänä ja humoristisena Suomi24:n guruna, joka ylivoimaisella osaamisellaan muut jyrää, olet totaalisen väärässä. Tunnen lähinnä epäuskoa nähdessäni, miten aikuinen ihminen (?) VIITSII toimia.


    • Odottajat2
    • Odottajat2

      Sanoin kyllä tuovani asiat päivänvaloon. Minulle merkitsee totuus ei guruilu. Mutta jos guruiluni sitten ottaa Jarmoa päähän niin mikäpä siinä.. tehköön parannuksen. Mä en itse meineeni perään koska Jumala antaa kunnian oikein, ette te, ja Jumala on myös se joka antaa ihmisille päättelekyvyn ja luotan myös siihen.

      Kiukuttele sinä ihan vapaasti. Ja saat uskoa että floodaamisella mennään eteenpäin tai guruilulla.

    • Odottajat2

      Luulet varmaankin olevasi kovin älykäskin jarmo, vaikka olet täysin valhehengen kourissa

    • Jarmo__EiKirj

      Kiitos IR oikeudenmukaisesta tuesta! Kyl täs on aika kyllästyny alkaa olla mutta täytyy katsella tätä samalla asenteella niinku Niuvanniemen hoitajat katselee lasikaapista potilaittensa edesottamuksia. Ei se niin ylevää ole mutta jotenkin heidän pääkoppansa tilna huomioiden, täytyy ymmärtää.

      • Odottajat11

        Kyllä sen jarmon on pakko heittäytyä napoleoniksi tai mielenterveysasiantuntijaksi


    • Odottajat2

      Ethän sinä nyt suinkaan ole ollut täällä viestejä poistamassa eiei... IR vain :D

    • Odottajat2

      Iso mies ja tolleen itkee.
      Miksi rikollinen haluaa paeta totuutta?

    • biisiäpukkaa
    • Odottajat2

      Nyt tuo jarmo päätti antaa poistattamisen olla koska se paljastaisi hhänet.. joten hän jatkaa floodailujaan välittämättä viesteistä.
      Jarmo.. reiluuden nimessä kerro meille mitä nimimerkkiä käytät :D

      Reiluuden :D

    • Odottajat2

      Miksihän ainoastaan Jarmosta tehdyt paljastukset poistuvat

    • Odottajat7

      Kukahan ryhtyi rekkaamaan nimimerkkejä. Harrastuksensa kullakin

      Uutta tietoa!
      Joku häärää tällä kyseisellä hetkellä rekisteröimässä Odottajat nimimerkkejä 2,3,4 jne.. (havainto 25.4.2017 kello 12.15)
      Aika säälittävää yritystä ettei kirjoituksia tulisi. Saapi nähdä kuinka pitkälle hän jaksaa rekisteröidä niitä...

    • Jumalan_henkäys_Eikirj

      Rakas uskonveljeni "odottaja" !

      Jumala ei ole antanut enää käskyä kirjoittaa sinulle !!!

      sillä ainakin tällä hetkellä, olet jonkin verran HARHALUULOINEN ja SEKAISIN !

      KOITA JO VIHDOINKIN TULLA TOIMEEN ITSESI KANSSA, MUUTA EI SINULTA VAADITA !

      ET OLE VIELÄKÄÄN YMMÄRTÄNYT . . . OLET NYT TEKEMISISSÄ JUMALAN KANSSA . . .

      JUMALA NÄKEE KAIKKI TEKOSI . . . ja näyttää ne minulle !

      TUOMITSET KAIKKI . . . MUTTA OMAT- sanasi ja viestisi - SINUT TUOMITSEE . . . en minä . . . !!!

    • Toissapuolen_aitaa

      No niin justiinsa...

      En ole Jarmon kanssa uskonasioista samaa mieltä ollenkaan, kun ns. aivan päinvastaista "koulukuntaa" edustan. Mutta eiväthän ne uskonasiat edes ole mitään mielpideasioita, vaan ne ovat uskon asioita, eli se siitä. Sen voin tässä sanoa, että en voi ymmärtää mitä pahaa Jarmo on muka tehnyt, että ansaitsee tämän sekoiluhyökkäyksen osastolta "Odottajat". Siis toivoisin, että tuo odottajadelegaatio menisi edes vähän itseensä ja miettisi, että onko tämä nyt ihan se oikea keino käydä keskustelua vai eikö ole. Ei millään pahalla kellekään.

    • Odottajat11

      Suosittelen miettimistä ja ymmärtämistä

    Ketjusta on poistettu 28 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      230
      3009
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      125
      2161
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      217
      1719
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      14
      1675
    5. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      292
      1530
    6. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      47
      1267
    7. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      51
      1223
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      108
      1054
    9. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      58
      974
    10. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      91
      962
    Aihe