Hei kaikki ateistit ja nimikristitytkin?

Tään voit vielä vali

Jeesus Kristus on elävä Jumala ja Vapahtaja tänäänkin. Hän tahtoisi antaa teille pelastuksen ja pääsyn Isän Jumalan yhteyteen ja taivaskodin iankaikkisesti tämän elämän jälkeen!

17

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ok

    • Jaaha.

    • mää vaan ihmettelen

      "Jeesus Kristus on elävä Jumala ja Vapahtaja tänäänkin. "

      Eikä! Mutta miten selität tämän:http://www.riemurasia.net/jylppy/media.php?id=20056

      "Hän tahtoisi antaa teille pelastuksen ja pääsyn Isän Jumalan yhteyteen ja taivaskodin iankaikkisesti tämän elämän jälkeen!"

      Onko siellä sisävessa? Entäs millaiset tv-kanavavalikoimat? Onko internet? Mieluiten laajakaista. Mitä uutuuksia siellä on tarjolla? Pitääkö veisata aamusta iltaan näitä svidun virsiä? Alkavatko samat naamat kyllästyttää tuhannen vuoden jälkeen? Tuntuuko orgasmi enää orgasmilta esimerkiksi sadan tuhannen vuoden kuluttua? Onko ikuisessa elämässä enää järkeä ikuisuuden jälkeen?

      • että joo

    • Noh, hyvät ystävät, eipäs vastailla sarkastisesti. Laukkaava mielikuvitus on positiivinen asia, kuvitelkaa jos kaikki maailman ihmiset pidättäytyisivät vain tylsiin tosiasioihin. Meillä ei olisi Tarua Sormusten Herrasta, eikä Liisaa Ihmemaassa!

      • nimikristitytkin?

        Kirjoittelin m yös Urpo K.
        19.7.2011 17:29 nimellä tänne. Uskotoko, ttten ole sama henklöpöi?

        Tänään evanmekoir, en kä aio sitä lopettaa. Aamioene´ e


      • Onhan se tämäkin paikka kieltämättä värikkäämpi kun on aina joku hihhuli laukomassa latteita viisauksiaan.


      • atac kirjoitti:

        Onhan se tämäkin paikka kieltämättä värikkäämpi kun on aina joku hihhuli laukomassa latteita viisauksiaan.

        Mutta eikös se ole hienoa, että ihmiset uskaltavat rohkeasti leikkiä vielä aikuisina. Useimmilla se tapahtuu vain lapsena, ja muistelemme sitten kaiholla sitä lapsuuden kulta-aikana myöhemmin. Mutta kunnon kristitty uskaltaa olla kuin nukeilla leikkivä esikoululainen:

        "Ja sitten tämä lois maailman ja sanois silleen tälle, että mä rakastan niinku hirveesti sinua ja saat tulla mun fantsuun Kenin unelmataloon leikkiin ikuisiks ajoiks, ja tämä toinen ois niinku et tosi kivaa, mä rakastan sua, Jeesus. Ja sitten ne pussais *tökkää nuket yhteen*."


    • Urpo K.

      EIVÄTKÖ KAMELINPERSE Ateistit usko avaustani? !

      • fsafsafsafsafsafaf

        Ei kamelinperseet eikä ateistitkaan. Menes päiväunille siitä.


    • Tään voit vielä vali

      Jeesus on niin NASTA, että kannattaa valita.

    • Tään voit vielä vali

      Viheltääkö sinulla ateisti päässä lähes koko ajan? Tuleeko oikein musiikkikappaleita? Säkkijärven polkka19.7.2011 18:00

      Toinen kaltaiseni TOSI-Kristityn tekemä avau, lainattuna yllä. Oudosti välillä pilkkaan tai ylistän muita läheisiäniä

    • K.R.S.

      ''Jeesus Kristus on elävä Jumala ja Vapahtaja tänäänkin.''
      Kyllä, mutta vain sinun päänsisäisenä oliona.

      ''Hän tahtoisi antaa teille pelastuksen ja pääsyn Isän Jumalan yhteyteen ja taivaskodin iankaikkisesti tämän elämän jälkeen!''
      Miksei sitten anna? Koska pitää uskoa ja palvoa tätä jumalaa ensin? Kaikkivaltias, jonka halujen toteutuminen on kiinni ihmisen valinnoista. Ei kuulosta kovinkaan mahtavalta jumalalta.

    • Siis miksi minun pitäisi haluta viettää ikuisuus häiriintyneen jumalan ja hihhulien kanssa?

    • ++++++++++++++

      Ikuinen elo palvoen olentoa joka ei palvontaa ansaitse. Voi mihin ilmoittautua.

    • vihtuilija

      No heipä hei. Tulin sinullekin kertomaan sen, jonka moni jo tietääkin. Tarjoan sinulle vain totuutta ja vain totuutta, koska me JEHOVATTOMUUDEN TODISTAJAT emme valehtele! Lue siis tarkkaan:

      Tänäänkään ei näkynyt jehovaa eikä mitään muutakaan jumalaa!

      Taas jälleen kerran olen todistanut jumalien olemassaolemattomuutta. Tiesithän senkin, että itseasiassa niin kristityt kuin muslimitkin todistelevat päivittäin sitä, ettei näkynyt jumalaa? Tunnustaudu siis sinäkin JEHOVATTOMUUDEN TODISTAJAKSI, niin saat elää totuudessa, vapaana valheesta.

    • Tään voit vielä vali

      PAKOPUTKI PÖRISEE/RÖPÖTTÄÄ, näemmäa vatsataudin sain. Raamatun Sanaa kuuluu ihan solkenaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      86
      1669
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      16
      1063
    3. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      97
      988
    4. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      942
    5. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      87
      759
    6. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      744
    7. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      145
      736
    8. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      674
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      48
      671
    10. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      51
      661
    Aihe