UK ensimmäisenä rajoittamaan sähkön kulutusta.

Ensimmäiset yhteiskunnan organisoimat sähkökatkot alkanevat ensi talvena sitten kun on tarpeeksi kylmää säätä luvassa.

http://wattsupwiththat.com/2011/03/04/the-empire-strikes-out/
575
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuo tehdään ilmastonmuutoksen haittojen vähentämiseksi, eikö niin?

Äänestä

Olet hölmö.
Aloituksestahan selviää että suunitellaan sähkön katkaisemista sähkön säästämiseksi, kun ajavat hiilivoimalat alas ja tuulivoimasta ei ole korvaavaa sähköä saatavilla koska se ei tuota silloin kun sähköä tarvitsisi.
Eugenikot ajavat Englantia polvilleen, mihin ei edes Hitler pystynyt, pystyvätkö ekonatsit, jää nähtäväksi.
Siis tarkoituksena on rajoittaa kaikkea kulutusta, ei yksin sähköä.
Alarmistin märkä toiveuni.

http://www.ozclimatesense.com/2011/08/wind-farms-will-achieve-what-hitler.html

Äänestä
  • "Olet hölmö.". juu juu, tiedetään. HUPS: ei virallinen uutinen! Miksi lainaat tänne ulkomaisilta keskustelupalstoilta juttuja?

    Kyllä kyllä. Itse olisin avannut keskustelun jotenkin näin:

    UK ensimmäisenä rajoittamaan sähkön kulutusta.

    Ilmastonmuutoksen hidastamiseksi ja sen haittojen vähentämiseksi Englannissa aletaan rajoittaa sähkön kulutusta

    "tähän lyhyt lainaus alkuperäistekstistä"
    http://wattsupwiththat.com/2011/03/04/the-empire-strikes-out/

    Ai hitto - ei tuo ole virallinen uutinen, Sehän on keskusteluplstan juttuja, ihan kuin sinä siellä voi joku vauhkota!

    ei, en ala tuon jutun pohjalta väsään mitään.

    Äänestä

Luin alkuperäisen artikkelin. Se ei vastannut sähköteurastajan aloitusta. Mutta minä tietysti olenkin vain hölmö. :-}

Äänestä

"Ensimmäiset yhteiskunnan organisoimat sähkökatkot alkanevat ensi talvena sitten kun on tarpeeksi kylmää säätä luvassa.

http://wattsupwiththat.com/2011/03/04/the-empire-strikes-out/ "

En löytänyt valokuvassa näkyvää uutista, joka ehkä on se alkuperäinen.

Voisitteko liittää lähdetiedon, etenkin ulkomaisen, linkkin oheen merkinnän siitä, että se on jostain keskustelusta, eikä mikään alkuperäinen uutinen, esinerkiksi tässä tapauksessa näin

http://wattsupwiththat.com/2011/03/04/the-empire-strikes-out/
(keskustelu)

Noin metelllen ne, joita ei kiinnosta katsoa mitä muualla ulkomailla keskustellaan, eivät turhaan vaivaudu avaamaan linkkiä- Se on vain toisten käyttäjien huomoimista, joka edistäisi asiallista keskustelua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Sähköteurastaja kirjoitti:

Ensimmäiset yhteiskunnan organisoimat sähkökatkot alkanevat ensi talvena sitten kun on tarpeeksi kylmää säätä luvassa.

http://wattsupwiththat.com/2011/03/04/the-empire-strikes-out/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu