Oletko muuttunut yhtään viime vuosina?

hemu

Kirjoituksista sitä ei ainakaan huomaa, joten...?!

23

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .

      Olen hyvinkin paljon.

    • kundi.kundine

      jonkiverra

      • gima stadist

        Kuisse ny simmottis:)


    • Jep! Olen vihdoinkin aikuistumassa, prosessi on vielä pahasti kesken.. kyllä tämä tästä pikkuhiljaa etenee.

      • Etkö muka

        enää kato aamupiirrettyjä, kuten minä?


      • Etkö muka kirjoitti:

        enää kato aamupiirrettyjä, kuten minä?

        No en ehdi millään, vaikka piirretyistä tykkäänkin.


    • toivotaan

    • No tuohon osais varmaan parhaiten vastata turinatiimiläiset...siis että onks mun kirjoitukset muuttunut johonkin suuntaan vuosien varrella.

    • Olen yhtä ulalla mitä ennenkin.

    • Luulen muuttuvani vuodesta toiseen aina vain vähemmän, onneksi.

      Noin muuten kun tulee jossain vastaan omia kirjoituksia viime vuosituhannelta, niin eipä ole ajatukset ja kirjoitukset juurikaan miksiään muuttunut.

    • y.b..

      En varmaan. Ei sitä muutamasta vuodesta vielä huomaa. Itse ainakaan.

      Ja nyt sinne ss...

    • valitettavasti..

      Olen tullut katkerammaksi ja kyynisemmäksi

    • En ole.

      • .

        Hyvä niin.


    • Kyllä. - Nutturani on hieman höllennyt ja nuorenen muutenkin vuosi vuodelta ;)

      • Iirko

        En nyt sanoisi noinkaan.


    • Aivan helvetisti.

    • Kyllä olen ja huonompaan suuntaan on mennyt fyysisesti ainakin, johtuen omasta laiskuudesta...

    • Olen. Joissain asioissa paljonkin. :-)

      • .

        tässä joku aika sitten tapasin pitkästä aikaa yhden tyypin ei mitenkään läheinen mutta aina kun nähdään niin kuppilassa, edelisestä kerrasta oli varmasti noin kymmene vuotta jolloin viimeksi olimme tavanneet niin hän totesi että milloin sä lopetat ton ryyppäämisen...hihihiiihih no huhuh vaan

        hän siis ajatteli että olen elänyt kuin hän ryypäten jätin hänet uskomuksiinsa kun en kokenut tarvetta pilta hänen mielikuviaan.


      • :)
        . kirjoitti:

        tässä joku aika sitten tapasin pitkästä aikaa yhden tyypin ei mitenkään läheinen mutta aina kun nähdään niin kuppilassa, edelisestä kerrasta oli varmasti noin kymmene vuotta jolloin viimeksi olimme tavanneet niin hän totesi että milloin sä lopetat ton ryyppäämisen...hihihiiihih no huhuh vaan

        hän siis ajatteli että olen elänyt kuin hän ryypäten jätin hänet uskomuksiinsa kun en kokenut tarvetta pilta hänen mielikuviaan.

        jos vieläkin tarkempi olen niin reilusti yli kahdenkymmenen vuoden aikana kun olen tavannut satunaisia ei läheisiä eikä lähempää tuttavuutta ihmisijä useampi on kuvittelut että elän kuten he :)
        en nyt kovinkaan ole muuttunut kuin fyysisesti tosin jotkut sanovat että olen ...niinpä niin sehän johtuu vain missä mielentilassa ovat tai olenko juuri silloin just samaa mieltä jostain jonkun kanssa tai onko jollain joku hätä muu kuin wc jne.. :)


    • Olen, sekä huonompaan, että parempaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5607
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2066
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1717
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      998
    Aihe