Minä juoksen oravanpyörästä pois kokonaan, siihen tilalle joku astuu aikanaan.
Olen vapaa kuin pieni lintuinen, liitäen uusiin haasteisiin, auringosta sateenkaareen ja vesisateisiin.
Luonto on vihreä, taivas punainen, ja rannat hiekan vaaleat. Meri on niin sininen, ja vieressä ruho kasvaa viristen.
Ei tätä tunnetta muualla saa , se on jamaica, sitä luonnon voimaa.
Merituuli raikkaasti rannalle kasvoja pyyhkäisee, linnut lentää ohi, ja tuovat viestin suloisen.
Vapautta vapauden vankilasta, kävellen irti lopullisesti kahleista.
Tämä vapa tunne on niin siistiä, ja hienoa, josta saan mielihyvää
Nousen pilviin, niin mahtavin fiiliksin.
Kun viidakossa huudan, mulle siellä vastataan, se on luonnon jumalan sanaa
Tuoreet mehukkaat hedelmät ravinnoksi saan, ei enää sitä roskaruokaa josta myrkkyä elimistöömme sain.
Niin kauaksi meri vie, tulee mieleen loputon elämän tie
nyt lukekaa unelmastani. Pois oravanpyörästä
vfbxfvbgf
0
88
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242124Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352028Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2111818Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581496Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341399Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5481156Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50998Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115937Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348929