Jo itse Paavi rukoilee kevään tulon puolesta

Äärimmäinen kylmyys

Ei kaivanne lisäkommentteja.

3

66

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vornikka

      Onneksi paavilla on pannumyssypäähine,ei vilukappella päässä.

    • Ei ole enää

      kylmyys leikin asia kun Herrakin joutuu puuttumaan asiaan. Kunhan pakkaset vielä paremmin leviää Afrikan pohjoisosiin saaddan Allahkin mukaan jääkauden vastaiseen taisteluun.

    • Vihermies1

      Paavi rukoilee aurinkoa, sillä aurinko on Jumala.

      Millaiseksi jumala kuvataan? Kaikkialla läsnä, antaa armonsa niin rikkaille kuin köyhille tasavertaisesti. Hoivaa ja suojelee. Jumala on kirkkaus, Jumala asuu taivaassa. Kun jumala on poissa, yöllä siis, synkät mietteet valtaavat mielen, ja synkkyys katoaa kun aurinko taas nousee.

      Kaikki nuo ovat aurinkoon sopivia määritteitä.

      Kun 1100 - 1300 luvuilla Euroopassa oli hyvin lämpimät ajanjaksot pimeän keskiajan jälkeen, kansalaisten vauraus, taloudellinen t oiminta ja onnellisuus lähtivät nousuun. Kaikenlainen yhteiskunnallinen toiminta alkoi kukoistaa.

      Kaikki suuret eurooppalaiset katedraalit on laitettu rakenteille tuolla ajanjaksolla, nimenomaan Jumalan armoa kunniottamaan. Ihmiset olivat niin onnellisia auringosta ja lämmöstä että uhrasivat mieluusti tarmoaan ja rahaansa katedraalien rakentamiseen Jumalan kunniaksi.

      Nämä ilmastonmuutoshemmot, jotka saarnaavat että ihmiskunta tulee tuhoutumaan kun lämpötila nousee, ovat pahan asialla.

      Voisi suoraan sanoa että he ovat saatanan asialla. Koetetaan uskotella ihmisille, että aurinko ja lämpö ovat pahasta ja johtavat tuhoon, kun päinvastainen on tosi.

      Siinä pahuuden saarnaamisen ohella he käyvät lompakollasi, ruinaamassa rahojasi, imemässä vertasi.

      Valheelliset profeetat, helvetissä tulette paistumaan. Eelis pannulla kuumimmalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      83
      1029
    2. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      73
      872
    3. Jasmin Vähäkangas paljastelee

      Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      102
      596
    4. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      43
      585
    5. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      46
      567
    6. Ei mulle kelpaa kukaan muu...

      Kuin "hän"
      Ikävä
      30
      542
    7. Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat

      Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t
      Hyrynsalmi
      4
      526
    8. Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta

      Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.
      Sinkut
      164
      523
    9. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      136
      518
    10. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      61
      515
    Aihe