Äärimmäisen normaali jäätilanne jatkuu Arktiksella

Sähköteurastaja

6

75

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voisit toki kertoa missä Nasan ennustuksessa kerrotaan Pohjoisen Jäämeren olevan sulan vuonna 2012. Eipä taida löytyä.

    • Nasaa
      • Eli vuoden 2007 jälkeisen katastrofaalisen sulamisen jälkeen pohdittuna jää "voisi olla" sula. Eikö denialistit parempaan pysty?


    • Sähköteurastaja

      No tuosahan tuo.

      http://wattsupwiththat.com/2012/05/12/the-arctic-ocean-could-be-nearly-ice-free-at-the-end-of-summer-by-2012/

      Selitä itte että artikkeli on sanahelinää, pöljä.
      Se on edelleenkin äärimmäisen normaali, johon NASAlla ei ollut visiota, koska sen olisi pitänyt sulaa joka kesä jo 1970 luvulta lähtien, jos jätämme huomioimatta että historiassakin se oli vetelemässä viimeisiään alvariinsa.

      Ja kuitenkin äärimmäisen normaali, ihme juttu.

      Ei tätä pysty selittämään millään.

    • Nasaa,halle

      Vaikea sanoa tuon perusteella ,se kun on Nasan sanaa.

    • Greenman

      Alkuperäisessä haastattelussa NASAn jäätutkijat sanoivat vuonna 2007, että Arktinen Jäämeri voisi olla sula aikaisintaan 2013, mutta varmasti vuoteen 2040 mennessä. Jotenkin vuosi 2040 on unohtunut kokonaan pois, mutta 2013 muistetaan mainita jatkuvasti. Merkillistä ja ihmeellistä!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      56
      1762
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      24
      1382
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      99
      1052
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      45
      790
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      87
      773
    6. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      28
      581
    7. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      20
      579
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      31
      523
    9. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      55
      503
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      443
    Aihe