Sorry AGW alarmistit, maapallo on jäähtymässä.

Sähköteurastaja

7

57

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • niin...

      Niin... Jos verrataan monen miljoonan tai miljardin vuoden takaista tilannetta nykyhetkeen, niin toki maapallomme on jäähtynyt. Jos verrataan nykyhetkeä monen miljardin vuoden päähän tulevaisuuteen, niin toki maapallomme tulee jäähtymään lisää aurinkomme sammuessa.

      Mutta jos tarkastellaan tilannetta noin yhden ihmisiän aikaskaalassa taakse- ja eteenpäin, niin maapallomme on lämmennyt ja jatkaa lämpenemistään, ja meidän lastenlastemme elinaikana jopa vaarallisen paljon. Ja nimenomaan meidän ihmisten tupruttelujen takia, ensimmäistä kertaa maapallon historiassa.

      Sehän tässä se ongelma nyt on.

    • Sähköteurastaja

      Mikä ongelma?
      Sitäpaitsi auringosta tulee punainen jättiläinen jolloin sen säde ulottuu tänne asti
      ja se paistaa meidät ennenkuin siintä tulee ehkä valkoinen kääpiö.

      Näin siis tähtiteteen mukaan, limatolokialla voi olla toinen näkemys aiheesta.
      Ehkä se olisi alaarmin paikka, ja pitäisi tehdä kansainvälisesti sitova sopimus estämään tämä, hyvään hinthaan tietysti.

      • Olet se äkkiväärä savolainen, joka kertoo Iisalmesta Helsinkiin matkalla olevan pikajunan menevän Iisalmeen. Niinhän se onkin: palaa seuraavalla vuorolla. Auttoiko sen hetkistä epätietoista Kuopiosta Helsinkiin haluavaa matkustajaa yhtään?

        Sähköteurastaja on pelkkää myötäsyntyistä vääntelehtimistä ja kiemurtelua, jota joku voisi kuvitella oveluudeksi, mutta yleensä on pelkkää tyhjää suunpieksäntää. Kuinka sinut oikein on kasvatettu, onko lainkaan?


    • Sähköteurastaja
      • Tp

        Juuri tuon takia ihmiskunnan velvollisuus on käyttää tämän pallon luonnonvarat hyödykseen ja karata tekniikan avuin toisiin tähtiin.

        Hihhulit voivat jäädä paasaamaan kyvyttömyyttään.


      • Tp kirjoitti:

        Juuri tuon takia ihmiskunnan velvollisuus on käyttää tämän pallon luonnonvarat hyödykseen ja karata tekniikan avuin toisiin tähtiin.

        Hihhulit voivat jäädä paasaamaan kyvyttömyyttään.

        Nykyisellä menolla Maapallon resurssit on käytetty loppuun ennenkuin kukaan pääsee yhtään mihinkään. Tämä on surmanloukku.


      • huoh....
        Kollimaattori kirjoitti:

        Nykyisellä menolla Maapallon resurssit on käytetty loppuun ennenkuin kukaan pääsee yhtään mihinkään. Tämä on surmanloukku.

        Höpö höpö, koita rauhoittua. Pikkuisen on vasta pintaa raapaistu.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1998
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1037
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      877
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      763
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      751
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      13
      725
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      686
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      685
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      669
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      210
      668
    Aihe