Seuraa Livenä Hyppyä Avaruudesta
extremeguy
13393
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kohta alkaa uusi yritys..
Niin mistä mahtaa olla kymysys?
Äijä hyppäsi korkealta, muka. 100 metristä pelottaisi enemmän. Hyppäsi siis 39 kilometristä puettuna turvalliseen avaruusasuun, ei tehnyt mitään sen kun leijui alas. maailman helpoin tapa saada julkisuutta.
Äänenopeuden ylitti (ja twiittaili samalla)....höhhöh ilmattomassa tilassa voi mennä vaikka valonnopeutta eikä se tunnu missään.
Minäkin "putoan" tällä hetkellä 30 km/ s auringon ympäri,,,,
Vanha juttu. Star Trek Generationsin ekstroissa eläköitynyt Kirk tekee joutessaan ihan samoja hyppyjä mutta kiertoradalta (eli korkeammalta). Näköjään kaikki "uudet" ideat (kännykät, iPadit, jne) on nykyisin kopsattu suoraan Star Trekista.
Harvoinpa tuollaista pääsee katselemaan suorana lähetyksenä.
Eipä päästy nytkään...
miten niin ei?
20 sekunnin viive, jotta lähetys voitaisiin katkaista jos olisi käynyt huonosti.
Eli taas meitä puijattiin, niin kuin vanhempien sukupolvea Apollo-huijauksessa.
Sait siis tiedon 20 sekkaa myöhässä. Jääkö sieluusi lähtemätön trauma.
Apollohuijauksesta kirjoitellaan nykyään paljon enemmin kuin ennen. Johtunee avohoidon lisääntymisestä laitospaikkojen kustannuksella.
Tuo johtuu vaan nykyjonnen historiattomuudesta: 1960-luvun astronauteilla ei ollut ES:ää eikä iPhonea, joten kuulennot olivat mahdottomia.
Sama uusavuttomien porukka uskoo Egyptin pyramideja alienien tekemiksi, kun ei omilla narukäsillä kivi siirry ja vatupassia käytetään vasarana.
Tempaus oli ennätysten rikkomista, extremeä ja showta. Ei tiedettä.