naapuri valitti kun muka minä kaasutan pakokaasuja ympäristöön, väitti olevan laitonta blaa blaa....
mulla on diesel maasturi , ei city maasturi vaan ihan tämmöinen raskastekoinen 4wd nissan pathfinder
no kun on pakkasen puolella niin menen ulos tupakalle ja paan auton käyntiin lämpeneen ja meen sitten suihkuun , menee jotain 15-25min kun tuun ulos , on auto just sopivan lämmin kun mulla on tukka vielä märkä ettei pää jäädy.
no naapuri sano ettei saa autoa kayttää tyhjäkäynnilla niin kauon, niin mää sanoin ettei se oo millään tyhjäkäynnillä kun, tuossa pathfinderissa on semmoinen pakkosyottö nappi , joka nostaa kierrokset 1800 rpm, ihan ohjekirjassakin lukee että kun sitä painaa niin auto lämpenne nopeampaa ja pysyy lämpimänä kovillakin pakkasilla.
kumpi on oikeassa? minusta auto saa olla lämpenemässä pihalla pakkosyötöllä. kos siinä kerran on semmoinen ominaisuus, ja ahtaasti tulkiten se ei ole joutokäyntiä......
lämmityskäyttö pakkasella 30min
5
157
Vastaukset
- ei mitään eroa
Kun auto ei liiku ja moottori käy, se on tyhjäkäyntiä.
Kun sinä käyt, mutta päässäsi ei mitään liiku, se on tyhmäkäyntiä. - hullujussiry
Kannattais muuttaa maalle niin ei naapurit olisi inittämässä tyhjäkäynnistä.
- Lämppäriä kehiin
Miksi ett asenna lohko ja sisätilan lämppäriä tai Webastoa siihen Pathfinderiisi?
Niin ei tarvitse pörrätä sitä turhanpäiten "pakkosyötöllä" siinä pihassa, täh! Mikset käytä hiustenkuivaajaa?
- Sinäminä
Minä-minä kohtasi naapurikyttääjän! Naapuri on oikeassa. Joko ***tumaisuuttaan tai sitten ruusuntuoksuiset Polunlöytäjän pakokaasut kulkeutuvat hänen kämppäänsä tai 'pakkosyötöllä' olevan auton ääni häiritsee. Sapettaa minuakin kun naapuri lukee postilaatikolla lehden aamuviideltä. Sitä ennen on tehty valmetilla aurahommat ja kone käy koko sen ajan kun lehteä tavataan. Näin meillä maalla. Naapuruston laatikot kun ovat makuuhuoneemme ikkunan kohdalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2562348- 1921704
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä501389Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad581088- 41856
- 15827
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä32821Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .26794Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23788Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647