BBC perääntyi ja sensuroi Attenborhin valheita.

4130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No Sir David on ennenkin ilmoittautunut alarmistiksi. Ei mitään uutta häneltä, yhtään kuitenkaan väheksymättä hänen mittavaa uraa luontodokumenttien "tekijänä".

Äänestä

Tarkoitatko kun hellyyttävä jääkarhuparodia Arktikselta
tehtiin Amsterdamin eläintarhassa, vai?

Äänestä

No jokaiselle sattuu joskus virhearviointeja, toisille vaan vähän useammin.

Äänestä
  • Vai tarkoititko, että toisille vaan yleensä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sähköteurastaja kirjoitti:

Peli on niin hauskaa, että pitäskö suorittaa uusi jako.

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2276888/BBC-climbdown-climate-change-claims-David-Attenboroughs-Africa.html#axzz2KhUrc3mC

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu