Onko Tampereella muita leivontatarvikeliikkeitä enää kuin Kakkuateljee Hämeenpuistossa? Kävin siellä tänään, mutta en löytänyt koristelugeeliä (kysyin), mistähän lähtis hakemaan, kun lauantaiksi tarttis tehdä kakku eli nettitilaukset ei ennätä enää (en uskalla luottaa postiin......).
Onko Stockmannilla? Prismassa? Citymarketissa? Ei ole autoakaan käytössä, niin en hirveän montaa turhaa reissua viitsisi tehdä.
Teen viulukakkua, johon pitää tietysti saada tumman puun näköinen kiiltävä pinta (no, olisi siis kiva.....), eli luulisin, että geeli voisi olla joko läpinäkyvää tai sitten tumman ruskeaa.
Tampereella leivontatarvikeliikkeitä?
4+12
2
249
Vastaukset
- uusavuttomalle
Tee itse agar-agarilla tai liivatteella tummasta mehusta. Luumumehu tai rypälemehu tai jokin sekoitus. Pilttipurkista voisi löytyä sopivaa työstettävää vettä lisäämällä. Paahdettu sokerikin on oikean sävyistä.
Kotiruoka-kirja vain esiin, opettelemaan terveellisten perusreseptien maailmaa, ilman lisäainearmeijaa.
Miksi et sulata suklaata pinnaksi?- sesama2
Jaha pippalot olikin jo. Miten ratkaisit pulman, miten onnistui?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1909569Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen304341Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1053898Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu953789- 2003266
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik182805Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1221347Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its661277- 901144
Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!
Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A151131